Evdeki imkanlarimla hobimin son noktasi

Ya @serkan_48 abi yanlış olmasın ama harbiden tam kılıbık olmuş çıkmışsınız arkadaş :)

Ben şimdi bekarım kafam rahat ama evlenince alet edavatları eve götürmem gelir anamın evinde çalışırım herhalde :D

çok sevdiğim bir arkadaşım sırf bu yüzden eşinden boşandı...
ben şimdilik bekarım ama ilerde birgün evlenecek olursam eşime bu durumu şart koşacam benim böyle böyle bir durumum var diyecem ne bu arkadaş kadınları sorunu yüzünden bir hobimiz mesleğimiz var ondan da oluyoruz ....

Oluyor çıkıyor işte arada bir , bizim meslekte ahmaklarda..

ahmaklıktan ziyade bilmiyrum nasıl oluyor benim hiç bayan arkadaşım olmadı o yüzden nasıl derler bilmiyorum ?? ben evde home ofisimde tek başıma çalışıyorum. arada annem söyleniyor ama idare ediyorum eğerilerde evlenirsem birgün eşime söyliyecem böyle böyle diye ..

Serkan bey bende beyaz eşya tamirine yeniden başladım ekipmanlarımı temin etmeye çalışıyorum her alete ihtiyaçvar fazlalıkları yada kullanmadıklarını ücretli yada ücretsiz yollayabilirsen sevinirim

@ehliyal ustacığım ortamda muhabbetin içine cup diye girmiş gibi olmasın ama...

Bu iş değil bir tutkudur, her alet her malzeme özenle alınır özenle seçilir bütçe ona göre ayırtılır hatta bir çok hayalden vaz geçilerek alınan alet edavatlar vardır mesela osiloskop'umu neyden vaz geçip aldığımı bilseniz gülmekten karnınız ağırır...

Eşi ile hobileri arasında sıkışacak kadar ve bunu buraya yazacak kadar cesur bir abimiz ustamız da hiç bişiy olmassa haftada bir aletlere bakarak özlemini giderir yine de satmayı düşünmez...

Tabii ki benim fikrim Ben Canımıza kast edecek bir hastalık vs kötü durum ile karşılaşıp son çare olarak görmedikten sonra cımbızımı bile satılığa çıkartmam ( inşallah da öyle bir durum ile karşılaşmam kimse de karşılaşmaz )

Evet bir kaç arkadaşa net üzerinden pic programlama cihazı hediye etmişliğimiz oldu onların da bize çeşitli alet ve edavatlar hediye etmişlikleri oldu ama bu bir paylaşım ruhu adına gerçekleşti daraltıdan değil :D

O yüzden sayın @serkan_48 abimizin de benim gibi düşüneceğini zannediyorum Saygılarımla...

@has_artvin_li görüşüne katılıyorum aslında serkan ustanın durumuyla bende başbaşayım ama kavga dövüş götüyoruz, ben çok kızdırdığım zaman toplayıp depoya atıyor, evde bişey bozulunca da mecbur ihtiyaç olduğunu anlayınca bende çaktırmadan birer birer geri getiriyorum, sonra tekrar ortalık dağılıyor böyle böyle üç ayda bir iniş çıkışlarla durumu idare ediyoruz, tabiki özenle seçiliyor ama toplayıp sandığa koyunca aslında dayanamadım bende bu aralar mesleği ilerletmeye uğraşıyorum biraz da onda dolayı, bütçe kısıtlı hepsini yeni alırsam hem yetmiyor hemde meraklarıma harcadığım para ayrı tartışma konusu oluyor, bende ikinci elden ucuza aldım diye ikna yoluna giderek orta yolu ayarlıyom, arada birde yeni alarak çaktırmıyom, birde özellikle elktronikte fazla bilgim yok, alet alırkende iyisini kötüsünü bilmiyorum ben ağırlıklı olarak mekanikçiyim

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri