Floresan Arıza Tamiri .. Yardım

fetihnesli

Üye
Sa.arkadaşlar,
Floresan lambam yanmıyor.
starteri değiştirdim(yuvası temiz)
lambayı değiştirdim.
soketlerde temiz.
Balansıda tertemiz gözüküyor. elektriğide geliyor.
elektrikte geliyor, hatta gelen hatta ampul taktım yandı.

lambayı yaktığımda lambaya elimi sürdüğüm yer genellikle uç kısımları sönük bir şekilde yanıyor. Sorun nedir acaba,
bu kadar basit bir arızaya saatlerimi verdim. bana yardımcı olun lütfen...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
balast arızalı olabilir değiştirmeden emin olamazsınız.bir tek onu değiştirmemişsiniz.

balastı yanlış bağlamış olabilirsin yada bozuk olabilir. Birde starter in gücüyle ilgili bir sorun olabilir.

balastı yanlış bağlamış olabilirsin yada bozuk olabilir. Birde starter in gücüyle ilgili bir sorun olabilir.

sağolasın.
starter in gücüne baktım. 4-65w aynı marka ve güçte diğer odada var. starter diğerinde çalışıyor.
balansın bağlantısına dokunmadım. elektrik geliyor.

balansıda diğer lambada denemem gerekecek galiba.

gelen itibarı ile elimizin değdiği yerin sönük yanması, balans arızasının bir göstergesi midir?
tşk.

Balastın bozuk olması, ampulun arızalı olması veya kablolardaki hergangi bir temassızlık lamba uçlarının parlamasına sebebiyet verebilir. Balastınızı sağlamlığına güvendiğiniz bir balastla değiştirerek denemenizde yarar var.

Balastı değiştir ve starter ateşleme gücüne bak.(Starteri söküp starter uçlarının takıldığı uçları kısadevre yap çek lamba yanarsa starter uygun deildir)(AMA DİKKATLİ OL ELEKTRİĞE ÇARPILMA).

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,268
Son üye
SHNTTC

Yeni konular

Geri