GSM Modülü Yardım

rs232 ile haberleşirler. Aslında basit olarak cep telefonunun ta kendisidir. 10YTL gibi bir fiyata eski bir cep telefonu bulabilirsin. Ben Microchip PIC ile çalışıyorum. PIC işlemciler için seri iletişim oldukça basittir. Cep telefonunu modem olarak kullanılacak şekilde ayarlanması gerekiyorsa ayrlanır, rs232 kablosu işlemciyle bağlanır.

Kod:
'*******************************************************************************
'*******************************************************************************
'****************       MESAJ GÖNDERME RUTİNİ     ********************
'******************************************************************** 26.10.2005
SmsMesajTx : SerOut2 modem_tx,modem_baud,["AT+CMGF=1",13] ' Mesaj Formatı TXT için
       Pause Bek100

SerOut2 modem_tx,modem_baud,["AT+CMGS=",34,"90532XXXXXXX",34,",145",13]

SerIn2 modem_rx,modem_baud,5000,msghata2,[wait(">")] 

Pause Bek500

SmsData = "A" ' Gidecek Mesaj

For addr= 0 TO 159
       SerOut2 modem_tx,modem_baud,[SmsData]
      Next addr

Pause Bek500

SerOut2 modem_tx,modem_baud,[26] ' CTRL+Z

SerIn2 modem_rx,modem_baud,35000,msghata2,[wait("+CMGS")]   

msghata2:   SerOut2 modem_tx,modem_baud,["ATH",13]
       Pause Bek500

Return   
'**************************************************************** Mesaj Gönderme

gibi bir kod ile gönderim yapılır.

Kullanacağın yer neresi? Ne tür bir sensör ve işlemci kullanacaksın?

Hocam , bize sinyal veya bilgi gönderebilecek bir devre lazım, ölçüm sonucunda gsm modül kullanarak bilgiyi sms ile veya sinyalle bilgisayara veya cep telefonuna göndermek istiyoruz. Nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Oldukça maliyetli bir ürün arıyoruz. Gsm Modülü imalatı yapan varmı çevrenizde ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba istedığınız cihaz tekinelektro.com adresine girerseniz orada var yanliz cihazda 3 adet sensör girişi var bu gırışlerden bilgi aldığında sabit mesaj gonderıyor örnek elektrik kesıldı ,termik attı veya pir sensor devreye gırdı gıbı muşterıden gelen talep uzerıne bu mesajı sicaklik derecesını mesaja yazacak şekilde proğram hazırlanmaktadır bıraz uzun surdu sağlik problemı sebebiyle seneye inşallah çıkacak

Merhabalar arkadaşlar. Elimde şu anda 300 adet Sony Ericsson Gm29 ve Siemens Mc35 gsm modemlerden mevcut. Foruma özel adet fiyatı 150 tl'dir. Adetli alımlarda fiyatta çok iyi indirim yapılır.
Cüneyt: 0544 710 02 03
Saygılarımla.

Merhabalar.
Elimizde 2. el, temiz ve sorunsuz, test edilmiş, imei numaraları kayıtlı olarak
300 ADET SONY ERICSSON GM29 GSM MODEM
230 ADET SIEMENS MC35 GSM MODEM
mevcuttur.
Bu modemler endüstriyel modemler olup çok alanda kullanılmaktadır.
Toplu sms sistemleri, araç takip sistemleri, m2m uygulamaları, data transferleri kullanım alanlarının bazılarıdır.
Toplu alımlarda çok çok uygun fiyattan verebiliriz.
Detaylar için lütfen bize ulaşın.

FCT MERKEZİ
Cüneyt Ürkündağ
0544 - 710 02 03
0850 - 455 1 328
0212 - 988 1 428
www.fctmerkezi.com.tr
[email protected]

Saygılarımızla.

300 ADET SONY ERICSSON GM29 fiyat nedır özelden yazarmısınız

iyi günler
arkadaslar ben konyada selcuk ünüvertesinde okuyorum ben telefonun kulaklık cıkısına baglyarak cihazı ac kapa yapıyodum ama köydeki akrabalarım su pompasının termik yada motor koruma attıgında bize bilgi versin dediler ama bunu telelefonun kulaklık cıkısyla yaptıramadım gsm modulüde nasıl yapadcagımı modül konusunda yeniyim bana elinde ac/kapa birde elektrik kesildi diye mesaj atacak devre lazım elinde böyle bir projesi olan varsa benle irtibata gecebilirseniz sevinirim

SİM800C GSM modul ebat olarak çok kuçuk her iş için kullanılabılır kalıte olarak SİM900D kullanıyordum sim800c harıka fiyat olarakta çok uygun

Gm29 gsm modemlerin satışına halen devam ediyoruz. Saygılarımızla.

Forum istatistikleri

Konular
128,241
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri