Havuz suyunu ısıtmak.

Bildiğimiz şekilde dolaşmıyor yani eski üstü boyalı, alüminyum güneş panelindeki gibi değil. İki kat cam, arasında gaz veya vakum var. Ve iç camın dışı siyah. Tek bir girişi var camın su ısınan su yukarı çıkar mantığı ile ısıtıyor sanırım. İçine et koyup pişirenler var.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
vakumtup1.jpg

Yo. Bunun gibi değil. İçinde demir yok... Su doğrudan giriyor. Nasıl ısınıyorsa ısınıyor.

Cakma galiba onlar.. peki komple cam ise boylere nasil tutturuluyor? merak ettim. kirilmiyor mu? ilginc.

O sistemi hiç görmedim hocam. Su doğrudan camın içinde ısınıyor.

63dbebfb1620ece02c98b93669a0d425.jpg

Isıtılıyor. Fotonun ait olduğu firma ile konuşmak lazım biraz.

Cakma galiba onlar.. peki komple cam ise boylere nasil tutturuluyor? merak ettim. kirilmiyor mu? ilginc.
Ben merakınızı bizzat montaj eden kişi olarak giderebilirim. Boylere conta ile giriyor etrafından su sızdırmıyor. Camın içine su giriyor. Isınan su depoya geri dönüyor.

profesyonel yardım almanız gerek o havuzu yapan ısıtmasını da bilir.

profesyonel yardım almanız gerek o havuzu yapan ısıtmasını da bilir.
Öğrenmeye çalıştığımız için burdayım. Havuzu yapan duvarcı ustası. Sistem eklemeye çalışıyoruz ki şu an üstü açık. Kapanacak.

Havuzun içindeki mevcut suyu kullanmayı düşünüyorum. Sonuçta bu iş için kurulacak sistem sadece havuzu ısıtacak.

Havuzdaki su direkt solar sistemden ısıtılmaz,başka bir kaynaktan eşanjörle alınabilir. Plakalı eşanjörler çok kullanılır su tesisatlarında, siz de iyi bilirsiniz.

Yapan firmalar mutlaka vardır, ben ezbere yapılmasına karşıyım.

Beyin fırtınası yapılabilir tabi :)

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri