Haydi Açacağım İş Yerine İsim Bulalım

konu ile alakalı bugün bir şey oldu 2009 yılında hatayda açtığım bir dükkanı 2011 de kapattım tüm borçlarını ödedim ancak adanada yaptığım bir işlemde hataydan hacizli icralı göründüğüm için işlemim olmadı aradım hatayı vergi dairesini borcumun ödendiğini ancak e-hacizi kaldırmayı unuttuklarını 1 saat içinde kaldıracaklarını söylediler işte size bu gün yaşadığım bir acı hikaye ve inanıyorumki ömrümün sonuna kadar hatta çocuklarım dahi o baş belası vergi dairesine kayıtlı olupta kurtulduğum dükkandan asla kurtulamayacağız bir daha devletle çalışmakmı ASLAAAAAAAAAAAAAA

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
devam ediyorum
hatay vergi dairesi unuttuğu icrayı kaldırdı bu seferde adana trafik tescil şube müdürlüğü elden yazı istiyor hatayı arıyom adana trafik işi bilmiyo 5338 sayılı yasa hurdaya çıkacak araca vergi yazısı yada başka bie şey gerekmiyo aslında ama yinede biz dörtyol hatay emniyetine yazı gönderiyoruz dedi yani dostlar bir çok şeyide gizliyorum anlatsam 11 cilt kitap olur ve sebebi

zamanında açtığım bir dükkana isim ararken oldu :) ne ben ne çocuklarım artık asla devletle çalışmayacağız çocuklarıma vasiyetimdir sizlerde sakın sakın bulaşmayın

yanlışlıkla devlet hastanesi %40 engelli raporu verdi bende bunu yükselttikce yükselteceğim zıpkın gibiyim ama engelliyim odun kömür yol oto tren telefon ne kadar beleş varsa engelliye bağlattım halada devam ediyorum elektrik su indirimli

zamanında dürüst olmak istedim sadece hepsi dükkanıma bir isim aramaktı ama bana nelere maloldu yazıklar olsun

devam ediyorum
hatay vergi dairesi unuttuğu icrayı kaldırdı bu seferde adana trafik tescil şube müdürlüğü elden yazı istiyor hatayı arıyom adana trafik işi bilmiyo 5338 sayılı yasa hurdaya çıkacak araca vergi yazısı yada başka bie şey gerekmiyo aslında ama yinede biz dörtyol hatay emniyetine yazı gönderiyoruz dedi yani dostlar bir çok şeyide gizliyorum anlatsam 11 cilt kitap olur ve sebebi

zamanında açtığım bir dükkana isim ararken oldu :) ne ben ne çocuklarım artık asla devletle çalışmayacağız çocuklarıma vasiyetimdir sizlerde sakın sakın bulaşmayın

yanlışlıkla devlet hastanesi %40 engelli raporu verdi bende bunu yükselttikce yükselteceğim zıpkın gibiyim ama engelliyim odun kömür yol oto tren telefon ne kadar beleş varsa engelliye bağlattım halada devam ediyorum elektrik su indirimli

zamanında dürüst olmak istedim sadece hepsi dükkanıma bir isim aramaktı ama bana nelere maloldu yazıklar olsun
dükkanınıza isim aramakla trafik tescilin ne alakası var onu anlayamadım

Bir musibet bin nasihattan iyidir Yavuz ustam. Bazı şeyler yaşanmazsa anlaşılmaz.

Bir musibet bin nasihattan iyidir Yavuz ustam. Bazı şeyler yaşanmazsa anlaşılmaz.

evet olaylara dönüp baktığımda bu işe kalkışmasaydım başka yerden 100 bin tl içeri girip bi okadarda borçlanacakmışım 200 bin tl kaybetmemek için 30 bin tl kaybetmeye sevk edilmişim görünmeyen bir irade tarafından yaşadım her ikisinide öğrendim buz gibi yoğurdu şimdi 1 saat üflüyom öyle yiyorum bu konuda diğer arkadaşlara ve dükkan açacaklara bir örnek olur ümidi ile uzattım mevzuyu hakkınızı helal edin

dükkanınıza isim aramakla trafik tescilin ne alakası var onu anlayamadım

bağlantısı şu kardeşim

dükkan açmayla alakalı devlet bürokrasisi aşırı derecede zayıf ve hantal küçük esnafı yani 2 şirket kurup 1 tanesini piyasaya sürüp bir takım yerlere iflas çekerek vergi ve kredileri sildirme planlarınız yok dürüstce iş yeri açma hayaliniz varsa devlet sizi ezer belli bir süre sonra kurtulmak ister dükkanına isim arayan arkadaş sonra başlangıcından daha büyük bir girdaba düşer trafik tescilde bu ölü bürokrasinin bir parçası olduğundan benim nüfusda kalfalık ve ustalık belgemde diplomamda soyad farklı hata kimin çile çeken kim örnek verdim sadece kanada ve almanyada 100 km tren yolunu 3 kişi kendini incitmeden tertemiz kazasız yapıyor bugün sabah benim mahalleme belediye 10 araba 30 personelle girdi yapacaklarıda 300 mt parke taşı 1 haftada çıkamaz maliyet ve zaman kaybını düşünün masa başında oturanında neden soyadımı 1 harf farkla yanlış yazdığını hesap edin

ygs sınavına giren arkadaşın üniv ataması tercihleri yurtiçi yaptığı halde madagaskara çıkması gibi birşey

50 yıldır,okumuşların ! unvan sahiplerinin !makam sahiplerinin,bilfiil /birfiil,bilmukabele/birmukabele,
bizzat/birzat,asıl/asil ayrımını bile öğrenemediği ülkemizde,olabilecek herşey normaldir.Daha önce," ne demiş Çorum'lu " özdeyişimi hatırlayacağınızı umuyorum.İsim bulma işiniz çözüldümü?

Son düzenleme:
ben dükkana isim bulma ile trafik tescil arasında nasıl bir bağlantı var hala ikisini birbirine bağlayamadım ama neyse ondan geçmiş olsun.Ama her dükkan açan da çileyle dertle karşılaşacak diye birşey yok benim birçok tanıdığım var dükkan açıpda senelerce işleten hiçbir sıkıntıları da yok işlerini de dürüst bir şekilde yapıyorlar.İsim henüz bulamadım arayış içerisindeyim

Ayrıca şunu da söyleyeyim artık devlet çeşitli teşvikler veriyor yeni iş kuranlara diye duydum.Artık işi kolaylaştırıyolar.

Yenidoğan ismi arandığında,genelde takvimlerden( saatli maarif ),işyeri vs. için,günlük magazinden ! yararlanmak adet olmuş.
-Saray veya Aksaray olabilir.Binanızın cephe kaplama durumuna göre,önüne,Cam veya Taş eklenebilir,
-Kolomb,Kolombus,
isimleri olabilir mesela.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler