Işıldak düştüğü için çalışmıyor.

Kainat

Üye
Merhabalar,
Bluelight marka ışıldak düştüğü çalışmıyor, içini söktüm gri kablo yerinden çıkmış ama yerini bulamadım bütün lehim yollarına değdirdim ama yanmıyor. Işıldak iki bölümden oluşuyor büyük ledli kısım ve küçük ledli kısım.
Küçük ledli kısma + ve - verdim 2 ledi yanıyor sonuncusu yanmıyor.
Gri kablonun karttaki kısmında L2- yazıyor ama benim için bir anlam ifade etmiyor ne yazıkki.

Akü sağlam.
Anahtarı açık konumda denedim.

O devre işe yarar mı, aküyü doldurur mu? Tabi o gri kabloyu doğru yerine lehimledikten sonra.

7Pd0jY.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Anahtar ve ledlerin bordlarının tekli resimlerini çek, mümkünse aydınlık ortamda veya gündüz flaş olmadan.

Gerek kalmadı @Kainat ;
7Pd0jY.jpg

@by lent
Teşekkür ederim öncelikle.
Ben o kısmı inceleyip, o kısmın daha uygun olduğunu görmüştüm:) gerek görünümden gerek şeklinden ve biraz iz vardı ama ledler yanmamıştı, şimdi gene denedim yok yanmıyor gene, zaten bütün lehimli kısımlarada değdirmiştim.

Sanırım ana board-devre zarar gördü o yüzden sorun çıkıyor.

Teşekkür ederim uğraşınız, emeğiniz için.

Anahtar konum değiştirince yanmıyorsa devrede kırık temassızlık söz konusudur, ayrıntılı net resim işe yarayabilir.

@by lent
Gece çekimi mecburen flaşlı oluyor kusura bakmayın. Devre kartının kenarındaki kırılmalar gözüküyor, büyük ihtimalle sorun oralardan kaynaklanıyor.

WEaBNE.jpg

Aküyü de ölç. Yollarda kırıklık kopukluk görünmüyor.

@by lent
Düşmeden 1 gün önce falan şarj olmuştu, ölçtüm 4.31 çıkıyor.

Birde bende benzinli scooter için kullandığım akü şarj cihazı var 2, 6, 12 volt ayarlı, bu ışıldağın aküsü ise 4 v ben 6 volta ayarlayıp doldursam sorun olur mu?

Yalnız şöyle bir durum var yazmayı atlamışım:
Gri kablo boşta iken anahtarı küçük ledlerin yandığı kısma alınca ledler yanıp sönüyor,
Gri kabloyu işaretli kısma değdirip anahtarı büyük led kısma alınca bu seferde bu kısımdaki ledler yanıp sönüyor.

Son düzenleme:
Aküden anahtara ordan lede gidyor değil mi, kablo takibi yap. 6v il şarj olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri