jeneratör düşük voltaj arızası

Sizin jeneratörü set ettiğiniz voltaj yüksekse örnek olarak 410-420 volt ise, jeneratörün çıkış voltajıda 380-385 volt ise bundan dolayı jeneratör düşük voltaj arızası veriyor olabilir. Jeneratörünüzün set voltaj ayarını 380- 390 volta getirirseniz sorununuzu çözebilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sizin jeneratörü set ettiğiniz voltaj yüksekse örnek olarak 410-420 volt ise, jeneratörün çıkış voltajıda 380-385 volt ise bundan dolayı jeneratör düşük voltaj arızası veriyor olabilir. Jeneratörünüzün set voltaj ayarını 380- 390 volta getirirseniz sorununuzu çözebilirsiniz.
1- Öncedende kullanılmış yani kullanılmakta olan bir jeneratörden bahsediyor.
2- Sarsıntılı çalışmadan bahsediliyor.

Daha önce çalışmış ve çalışmakta olan bir jeneratörde bahsettiğiniz türden bir hata olma olasılığı yoktur.
Ayrıntılar önemlidir.

Sn. yaşlı uzman.
Kullanılmış bir jeneratörden bahsediliyor olabilir, ama birisi tarafından voltaj ayarı oynanmış olamaz mı? Sarsıntılı çalışmadan neyi kastettiğinizi anlamadım.

arkadaşlar kullandıgımız NEWPOWER marka jeneretör var çalıştıgı zama çok sarsıntılı çalışıyordu. an itibari ile 1 dk çalışıp stop ediyor ekranda jen.düşük voltaj yazısı çıkıyor bu sorun neden kaynaklanabilir muhtemel sebebler hakkında bilgi verebilirmisiniz (ayrıca 55 kva jeneretör 18,5 kw üçgen baglı motoru çalıştıramıyor normalmi ?)
degerli görüşlerinizi bekliyorum

Motorun kaldırabileceği yükün hesabı hem gücüne hemde miline bağlı yükün atalet momentine bağlıdır. Yükün karakteristiğinide bilmeniz gerekir. Motorun miline bağlanan fanın etkisi başkadır, taş kırma makinasının etkisi başkadır.

Saygılar...

Motorun kaldırabileceği yükün hesabı hem gücüne hemde miline bağlı yükün atalet momentine bağlıdır. Yükün karakteristiğinide bilmeniz gerekir. Motorun miline bağlanan fanın etkisi başkadır, taş kırma makinasının etkisi başkadır.

Saygılar...

Jeneratörün kendisinde arıza var, 1 adet 18000btu klima ve bir tv ile çalıştırdım aynı arıza oluştu diyor.

Mesajları okuyalım.

Kardeş başıma gelen bir olayı anlatıyım.
Sarsıntılı çalışma problemini acilen çözmeni tavsiye ederim.,
110 kva jeneratörümüz bahsettiğiniz gibi aşırı sarsıntılı çalışıyordu.Bir gün elektrikler
kesildi ve jeneratör devreye girdi.1 saat kadar çalıştı,sonrasında stop etti ve koştum baktım ki
odaya girilmiyor sıcaktan..Hararet yapmış,ne oldu bitti diye kontrol ederken bir baktım
Fan ve şarz dinamosunun bağlı olduğu kayış yerde duruyor..Şarz dinamosu civata kopçaları
kırılmış,döküm olduğu için müdahale edemedim..Fan kolları sarsıntıdan dolayı sürtünme
yapmış ve kolun biri kırılmış..Yani demem o ki sarsıntı problemini bir an önce çöz..
Jeneratör takozları aşınma yapmıştır,değiştittir..Makine yere sağlam bassın.Allah tan
10 dk sonra elektrikler geldi de büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldum.Sonrasında
eksiklerimi yaptırdım ve o gün bugün çok şükür problemsiz kullanıyorum..Tavsiye..

abiciğim neyi neden tartışıyorsunuz? ahanda arıza yazıyor jeneratör düşük voltaj diye yani bu ne demek ne olabilir
1- otomatik modül jeneratör voltajını görmüyordur. onlar dkg 309 modül kullanırlar pdf indirin bakın ve jeneratör çalışınca voltaj ölçün . sigorta atmış olabilir ...
2- jeneratör voltaj regülatörü arızalı olabilir üzerinmdeki potlardan ayarlayaın
3- oda olmadı E+ E- UCUNA 1-3 san elektrik verin jen çalışıyorken 12v dc (aküden ) üretirse regülatör bozuk regülatörü değiştirin
4- üretmez ise diyotlar yada rotorda yada sargıda bişi var o kampanya sizi aşar boşa uğraşmayın servis çağırın ..
dahada sıkılırsanız benzin dökün yakın

Aynı kapıya çıkıyoruz gerilim regülatöründe veya başka bir arıza varsa arıza uyarı lambası yanar örneğin arkadaşın bahsettiği 'düşük voltaj' uyarısını verir ve jeneratör durur. Çok arıza gördüm ama %10'u belki kontrol panosu kökenli arızaydı %90 sistem arızasıdır, döner diyot patlaması, voltaj regülatörü arızası v.b.
alisy hocam iyi günler peki jeneratör ilk çalıştığında klemenslerde hiç bir gerilim okuyamıyorsak bunun volt.reg.ile bir alakası varmıdır acaba cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.Ve ayrıca motor çalıştığında dış devre şalterini açtığımızda motor anında stop ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,037
Son üye
monster998

Yeni konular

Geri