K.A.Rölesinin yerine W otomat

aynı olay benimde başıma geldi öncelikle kar çıkan nötür eksiz bi şekilde direk daireye gidiyomu bak onu kontrol et bide ben neyaptımsa olmadı sonra canına ot tıktım nasıl dersen merdiven boşlugunda her katta kolon buatları var biliyosun tek tek deneyerek katlarda besleme hattını ayırarak arzayı sıkıştırmayı dene ben ole yaptım panodan üs kattaki buat arasında sorun vardı kabloları değiştirdim 2 ay oldu tık yok kabloya noulmuş diye sorarsan akıllı elektrikçinin biri 14 lük borudan 4 adet 4 lük çekmiş kablolar milim oynamıyo izolasyon zayıflaması yapmış yanı toprak hattı fazın manyetik alanından çok etkilendiği anda atar belki senin kolon hattındada izolasyon zayıflaması olabilir.

arkadaşlar bende bir yorum yapmak istiyorum bu tip sorunlarda daha önceden çalışıyordu ama şimdi kar atıyo falan buzdolapdan filan nötür toprak kısadevresinden bir başkasıda sök otomat tak gitsin daha önceden çalışıpta son anda atmaya başlayan bu tip bir probleleri teknik olarak incelerken aklınıza bir şeyler getireyim bir buat da bir böcek yada kertenkele yuva yapmış olamazmı ben lokantada 3 lü grup prizinde ki karıncaları temizledikten sonra kar çalışmaya başladı yabni olay sadece nötür toprak birleşmesi yada toprak zayıflığı değil başka faktörlerde arayın mesela benim dediğim gibi bir yerde böcek kertenkele karıncalar olabilir kolay gelsin sadece fikir benim dediklerim

sıfırlama var mı bi bakarsan iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri