K120S LG PLC RS232 Arayüzü

sansal54

Üye
Merhabalar,

PLC yi bir harici cihazla haberleştirmem gerekiyor. Yapacağım bağlantı için PLC tarafındaki konnektörde DTR,DSR,FG gibi pinlerin hangileri olduğunu öğrenmem lazım. Bu konuda yardım edebilir misiniz?

Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ya benım de daha once kullanmadıgım bır plc ıle karsılastım bu gun LG master-k dıye bır plc bunun pc ıle haberleşme kablosunun baglantı seması bır de programına ıhtıyacım var yardımcı olabılırmısınız.

Sayın turkoglu,

Belirttiğim gibi LS K120S 12 giriş 8 Çıkışlı plc'm var. Tam olarak TXD, RXD, DTR, DSR ve SG olarak adlandırılan pinlerin konektördeki numaralarına ihtiyacım var.

Teşekkürler.

PLC 'nin pin yerleşimini buldum. Şimdi ise şöyle bir sorun var. Harici cihaz DTR-DSR akış denetimini kullanıyor. PLC 'nin ise böyle pinleri yok. Acaba Harici cihazın DSR pinine PLC pininden doğrudan 5V göndersem olur mu?

Merhaba arkadaslar ls masterk120s model plc ile cimonxpanel i nasil haberlestirebilirim yar
dim bekliyorum.. Pin uclari nasil olmali ??

Merhaba arkadaslar ls masterk120s model plc ile cimonxpanel i nasil haberlestirebilirim yar
dim bekliyorum.. Pin uclari nasil olmali ??

Lsis.biz sitesinden master-k 120 nin manueline bakarsan pin yerleşimleri ile ilgili istediğin bilgilere ulaşabilirsin

Genelde 2-3-5 nolu pinler işini görür

Tesekkurler plc tarafindaki pinler 2 3 5 ancak bana rkran tarafi lazim eger oda 2 3 5 ise onuda denedim. Acaba parametre ayarlarindami hata var

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,462
Son üye
Harbi49

Yeni konular

Geri