Kaçak akım rölesi nasıl bağlanır?

nahita_

Üye
Merhabalar belki böyle bir forumda çok basit ve abest bir soru olacak bir köyde görev yapıyorum ve lojmanda kaçak akım rölesi yok. Merkeze uzak olduğu için elektrikçi getirme şansım yok. Röleyi takmak istiyorum ama ancak sizden bilgi almak istedim. Sigortaların olduğu yerdeki bütün bağlantıları kontrol ettim hepsi faz hiç nötr yok kutuda nasıl yapacağım. Nötr mü çekmem gerekecek kutuya tesisat fotoğraflarını ekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    402.2 KB · Görüntüleme: 136
  • 2.jpg
    2.jpg
    334.5 KB · Görüntüleme: 116
  • 3.jpg
    3.jpg
    367.5 KB · Görüntüleme: 114
  • 4.jpg
    4.jpg
    329.8 KB · Görüntüleme: 109
  • 5.jpg
    5.jpg
    336.2 KB · Görüntüleme: 108
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sigorta değerleri çok yüksek bence bir bilenden yardım alın tarif etmekle bağlantıyı yapmak zor.

nötr ün yokluğunu renklere göre belirlediyseniz renklere aldanmayın. Dikkat edilmemiş olabilir.

kontrol kalemi ile baktım kutudaki hiçbir kablo nötr değil. Röleye nötr ve faz bağlamam gerekecek nasıl yapacağım.

Kanımca sizin yapabileceğiniz en sağlıklı müdahale siğorta altlarındaki kablo ile yapılan atlamaları bakır bar ile değiştirmeniz olacaktır. Sakatlık çıkarma riski fazla.

o sigorta kutusunu yapan kör olmuş olmalı başka türlü öyle bir iğrençlik abidesi yapamaz...
burda kullanıcının yapabilceği tek bir şey var uzman bir elektrikçi çağırmak işi çok oranın.

Cikipta birini yardim edelim demiyorsunuz neden çarpilsin

34c6128ee21cf23b9f515d5fffdb7674.webp

fc3b42185308ec5705f13850c99bb83f.webp

böyle bir tane kaçak akim rolesi al baglanti buna benzer umarim işine yarar

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular