Kablosuz Akıllı Ev Otomasyonu

banada yardımcı olursanız sevinirim.Tesekkurler
[email protected]

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar ben evimin perdelerine bir otomasyon yapmayı düşünüyorum, sabah olunca otomatik açılacak hava kararınca otomatik kapanacak . Bunun için bina otomat lambalarında kullanılan sistemi kullanacağım , onlarda hava kararınca otomatik devreye giriyor bu sistemi perdede kullanacağım. şu an bir dc motor ve ona bir redüktör bağladım redüktörüde kendim yaptım elimdeki dişlilerden

bu konuda bilgi almak istiyorum teşekkürler.

SALAM ALEYKUM abi bu akilli evler hakkinda bilgi almak istiyorum KOMEK EDERSENIZ MENUN OLURUM INDIDEN TWK

bu konuda bende yardımcı olabilirim bir otomasyon firmasında project engineer olarak çalışıyorum

ben konu açmıştım demekkı yanlış yerde açmışım konu varmış benım duşuncem apartmanlarda diyafon ve kapi zillerı arıza yaptığında içinden çıkılmaz hal alıyor bırçok bınada renk kodu dıye bışey yok ben bunu kokten çozme duşuncesındeyım apartmanın mevcur elektrık şebekesı uzerınden ses ve data taşımak ıstıyorum sistem mantıklı Şebeke 50 herz bu sistem uzerıne 433 mhz veya 800 mhz lik bır TX RX devresı koyarsak ses ve data taşıyabılırız bu denemeyı 100 mhz de yaptım sağlıklı olmadı daha yuksek frakanslara çıkarsak sağlıklı çalışacağına emınım data taşımayı DTMF olarak duşunuyorum şimdı dıyeceksınızkı 800 mhz DTMF nın ne işi var neden olmasın frakans modulasyonuyla duşunuyorum bıraz yardım edılırse ve yanıldığım yerlerde destek olunursa bışeyler çıkacaktır

Senin dediğin olay IR dalgalarıki bence çok temiz bir iş değil... Bazen radyo dalgalarından doğan karmaşa bir sorun çıkartabiliyor... Bu sistemi ben takıyorum ve sıkıntı yaşadığım oluyor... Ben şimdi yeni nesil sistem kullanıyorum... 4 telle görüntülü diafon sistemi...

hocam kusura bakma ama aranızda bir fark daha var siemens 150 yılı devirmiş bir firma ve müşterilerine türkiye değil dünya genelinde maximum güven verir. yanlış anlamayım amacım markanızı veya sisteminizi kötülemek değil.

ARKADAŞIMIZ ARTNİYET OLMADAN SIEMENS ILE KARŞILAŞTIRMIŞ SETCOMBTYİ
SIEMENS,HONEYWALL,PHILIPS,LG ...VB FİRMALAR İLE AYNI FABRİKADAN ÜRETİM YAPTIRIYORUZ.TÜRKİYEDE HANGİ YEREL ŞİRKET SIEMENS,HONEYWLL,LG İLE AYNI KAREDE LÜTFEN BUNA DİKKAT EDELİM AŞAĞIDAKİ LİNKTEN TEYİD EDEBİLİR SIMENSIN ALTINDAKİ LOGO VE MARKAYA DİKKAT EDİN.
BECHAMP SMART HOME

AYRICA FİRMAMIZ 2011 2.ÇEYREKTEN İTİBAREN BU ÜRÜNLERİN AVRUPADAKİ SATIŞ VE LOJİSTİĞİNDEN SORUMLU TEK FİRMA OLACAKTIR.

arkadaslar hocamız ize ödev verdi tam olarak akıllı ev sisteminde neler bulunur onu bilen varmı yazabilir mi_?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,303
Son üye
endzyy

Yeni konular

Geri