kael varko 312 kademe arızası veriyor

Arkadaşlar benim kompanzasyonunu takip ettiğim bir işletmede varko 312 röle var kontrollere gittigimde bakıyorum kademe(kondansator ALO7) arızası gösteriyor. gösterdigi kademedekı kondansatörü ölçüyüyorum normal kond.bir sorun yok.Sonra alarmı resetlıyorum daha sonrakı kontrolde bu kez başka kademe. Değerlerde bir sorun yok reaktif %10 kap. %8 ama neden hata gösterıyor.İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selam
Kondansatör dallar arası % 10 değer kaybettiğinde röle alarm verir.Alarm bilgilendirme amaçlıdır.Röle aşırı veya düşük kompanzasyon alarmı vermiyorsa,bu kondansatördeki güç kaybının sisteme bir etkisi olmadığını gösterir.Yani merak edicek bir durum söz konusu değil sadece AL-07 veriyorsa.İyi çalışmalar dilerim

sayın kaelsemih
alarm verdiği kondansatörü sisteme dahil etmiyormu ?
AL-07 alarmını süreklimi veriyorsa, zaten 3 hane ekran var ekranın neresinde veriyor bu AL-07 hatasını , veya hata verirken diğer güçleri göremeyecekmiyiz
ve bu hatayı sonusuza dek verecekmi ?

alarm sadece bilgilendirme amaçlıdır.kondansatörün gücü sıfıra düşmedikçe röle kondansatörü kullanmaya devam eder.al-07 ekranda flash yaparken ekrana ilgili kademenin numarasınıda gösterir.Örneğin 3. kademede güç kaybı oluşmuşsa ekranda dönüşümlü olarak al-07 C-03 şeklinde uyarı verir.Bu uyarı geçicidir.3 dakika alarm rölesi kontağını kapatır sonra sadece alarm ledi yanık kalır.Set tuşuna bastığınızda sistemde alarm varsa alarm menüsünün altından ilgili alarmı görebilirsiniz.

kael varko 108 rolede her kondansatör değişiminde değişik değerde kondansatör takılırsa öğretme gerekirmi ve kondansatör dizilimi önemlimi

kael varko 108 rolede her kondansatör değişiminde değişik değerde kondansatör takılırsa öğretme gerekirmi ve kondansatör dizilimi önemlimi

Eğer gelişmiş ayarlarda CSET menüsünden eklediğin kademedeki kondansatörün değerini girersen , Röle Mod3 te normal çalışmasına devam eder....
Clrn kondansatör öğrenme modu açık ise zaten ilgili kademedeki kontaktör çekince Röle kondansatör kapasitesini kontrol edecek ve Mod3 te çalışmaya devam edecektir..

Yalnız bu durumda (Yani kademe kondansatör değerini manuel girmezsen) Kondansatör öğrenme modunun-Clrn- On durumunda olması gerekir...
Yani hem Clrn Of durumunda ve Kondansatör değerini de manuel olarak girmediysen röle sağlıklı çalışmayacaktır..

clrn off durumunda röle kondansatör gücünü öğrenme kapalıdır.Ancak bu rölenin çalışmasını etkilemez.örneğin toplamda 10 kvar kondansatör alıcaksa bu 10 kvarı elde edene kadar kondansatör almaya devam eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,314
Son üye
Şuayıp çelebi

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri