Kompenent Bulma Sorunsalı

rusenyyc

Üye
Herkese iyi forumlar.
Benim sorunum ve yardım beklediğim(daha doğrusu anlam veremediğim) şu:
Serkan Ayyıldızın kendi robotunu kendin yap adlı kitabıni satın aldım. Bu işlerde yeniyim yani. Birkaç parça bulamıyorum.
Parçalar şunlar;
1-78L05 TO-93 TİPİ
2-TSAC6200(mor renkli)
3-BPW96C(renksiz veya siyah) foto transistör
4-IR ALICI TK19 40KHz 3 PİN ( 40 KHz bulamadim 38 KHz var)
5-TXC1 433MHz RF verici
6-78L05 BC tipi
7-Rxb1 433 mhz RF Alıcı
Biliyorum bayağı uzun oldu. Ama gerçekten de araya araya ciğerim bitti
Lütfen yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.( Eğer yardımı dokunacaksa ve hukuki bir sorun teşkil etmiyorsa devre şemalarıni paylaşabilirim?

Internetten alacam hocam da sorun da o yukarıda saydıklarım yok hiçbiryerde basım hatası var demişti bir forum uyesi bir hata iki hata üc hata da bu adamlar kitabi tamamen hatali basmış:)
Velhasıl yukarıda saydığım isimlerde birsey uretilmemiş veya yok alternatifleri nelerdir onu bi ogrenebilsem

Şimdi hızlıca google ye yazdım tsac ve bpw dışındakiler kolaylıkla bulunuyor.
Onlarında karşılığı vardır.Bilenler cevaplayacaktır.

Tesekkur ederim acaba linkleri paylaşabilir misiniz? Tsac ve bpw alternatifini bi forum uyesi daha onceden soylemisti.
Sizin bulduklarinizin linkini atabilir misiniz?

IR verici alıcı, bulamazsan uzaktan kumandalardan 5-6 lira sök, yer sorunun yoksa 7805 ten 2 adet al, bu arada 1. ve 6. sırada aynı malzeme fakat farklı kılıf yazılmış. Acemi birinin kolayca yapamayacağı bir devre çok fazla dikkat etmesi gereken noktalar var ve parçaları pinlerini iyi tanıması gerek. Kolay gelsin.

IR verici alıcı, bulamazsan uzaktan kumandalardan 5-6 lira sök, yer sorunun yoksa 7805 ten 2 adet al, bu arada 1. ve 6. sırada aynı malzeme fakat farklı kılıf yazılmış. Acemi birinin kolayca yapamayacağı bir devre çok fazla dikkat etmesi gereken noktalar var ve parçaları pinlerini iyi tanıması gerek. Kolay gelsin.
Cevabiniz icin tesekkurler hocam.
1-1 ve 6 ayni demişsiniz sorun şu ki TO 93 tipi yok to92 var olur mu?
2-Yer sorunu yoksa 7805 2 tane al demissiniz yer sorunundan kasıt ne anlamadim
3-Listemdeki 5 ve 7 piyasada hiç yok sonuç olarak yukaridaki materyallerin hiçbiri yok piyasada
Tesekkurler

433MHz alıcı vericiler hobi robotik sitelerinde bulunur yine netteki sitelerden temin edersin, yer sorunu derkendeki kasıt çok küçük yapmayacaksan idi önce malzemeleri tanı boyutlarını gör, pcb ve yerleşim yapmayı dene.

433MHz alıcı vericiler hobi robotik sitelerinde bulunur yine netteki sitelerden temin edersin, yer sorunu derkendeki kasıt çok küçük yapmayacaksan idi önce malzemeleri tanı boyutlarını gör, pcb ve yerleşim yapmayı dene.
Cevap icin tesekkurler hocam altaş yayinciliga mail attim bakalim sonuca kendileri ne diyecekler olmazsa ise sizlere tekrar danisirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri