kuluçka mak. dijital nem sensör sorunu

kod felan goremedım
3 lu giş soketı sarı sıyah kırmızı renkte
gnd
out
vcc
sırasıyla yazıyor

Bahsettiğim alkolle temizlersen sorun olmaz tineri kullanırsan yassı olan nem sensörünü koruyarak temizle, şayet güneş gören şekilde uzun süre kalmışsa devre zarar görmüş olabilir, temizle neticeyi görelim.

güneş hiç görmedi geçen sezon kapatım temızlık yapıp kapısınıda aralık bıraktım bu sezon açtığımda ise arıza durduk yere oluştu

tinerle yıkadım fakat hep aynı nem sensorune elle sıkınca çalışıyor ama hhassasıyet sıfır oluyor resımdekı kare grı renkte dık duran sensor olsa tahmınım sorun cozulcek

Nem sensorleri cok hassas yapidadirlar. Parmakla dokundugunuzda dahi teninizdeki ter tuz vucut yaglari bu sensorlerin hassasiyetinin kaymasina yada bozulmasina neden oabilir.

Size tavsiyem yeni bir sensor ile test etmeniz. Sensorun baglandigi higrostat markasi iccin uygun yeni sensor temin etmeniz yonundedir.

Kolay gelsin.

bugun yenısını sıparıs werdım benım derdım makınada 300 yumurta warken bı anda sıkıntı yaratması
sensoru gurubunu satın alırken sadece nem sensorunu d e ıstedım bınbır dereden su getırdıler galıba wermıceklerde bı degısıtrıp denemek ısterdım başka arkadaşlarda sorun olursa malıyetı dusuk olsun dıye

Dht11 içindeki parça aynı -işe yarar sanıyorum, hobi robot elektronik parçacılarında bulunur ya da dünyaca ünlü avrua çin sitelerinde.
dht11-isi-ve-nem-sensoru-kart-14197-17-B.jpg

sensor gurubunla bırlıkte bı tane rıca ettım fakat sensor degıstıgınde cok zor bi kalibrasyondan gecıyormus direk tak olmazmış pek ınanmadım dogrumudur acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri