LCD Ekran bağlantısı lehimleme (ÇOK İNCE)

fktanik

Üye
Baştan söyleyeyim amatörüm :)

Bir kaç saat uğraştım ama çok ince olduğundan lehim hep yan tarafa bulaşıyor, sonra temizle tekrar lehimle vs. olacak gibi değil.
Bunun daha pratik bir yöntemi yokmu arkadaşlar?

Bizim bürodan ödünç alan arkadaş getirip teslim etmiş ama içi dağılmış. Düşürüp ekranı açılmış galiba.

Resim ekte.

Ekli dosyalar

• lcd.jpg
    lcd.jpg
    101.2 KB · Görüntüleme: 72
Valla lehim işini becerseniz dahi iş görür mü şüpheli :(
Birer atlayarak pinleri yukarı kaldırın, yanyana deiğ de sıra ile lehim yapın daha ince tel kullanın 2. yöntem ise alüminyum folyoyu şerit halinde kesip lehim yapacağınız pini üstte bırakın diğerlerinin üzerini folyo ile kapatın çok zahmetli olacak kolay gelsin

uff valla işin zor dostum geçmiş olsun.. olcak gibi görünmüyor..

oraya takılan soket olması lazım lehim çok zor önce tellere lehim yap sonra tuttur pinlere

Öncelikle teşekkürler herkese arkadaşlar. Aslında bu mesele lehim işi için bahane. Normalde Monitör sıradan 2007 model 15" LCD mınitor. Yani bu vesile ile tecrübe kazanmak istiyorum.
[MENTION=83845]by lent[/MENTION] , folyo işi mantıkl geldi. Yarın bir de öyle deneyeyim.
[MENTION=291044]yawuz58[/MENTION] dostum, soket derken örnek resim varmı acaba?

Öncelikle teşekkürler herkese arkadaşlar. Aslında bu mesele lehim işi için bahane. Normalde Monitör sıradan 2007 model 15" LCD mınitor. Yani bu vesile ile tecrübe kazanmak istiyorum.
@by lent , folyo işi mantıkl geldi. Yarın bir de öyle deneyeyim.@yawuz58 dostum, soket derken örnek resim varmı acaba?
buna benzer bir şey kablolu halde ama tam resmini bulamadım yinede bir bakayım
HTC-PG76100-A510e-Wildfire-S-G13-Orjinal-Lcd-Ekran-soketi-Konnektor--Diğer_1_8659.jpeg

Son düzenleme:
Ide kablosu ile lehimleme işinin birinci kısmını bitirdim. Şimdi ikinci kısım yani boarda lehimlemek kaldı.

İlk resimde verdiğim şekilde mümkün değil yapılmazmış. Şimdi bakıyorum da o kadar tel o kalın kablo ile hayatta olmazmış.

Folyo olmadı, bacakların arası çok çok yakın.

Umarım başka sıkıntı olmaz.

Soru: Normalde beyaz bant gibi olan kablonun her bir kanalından sinyal gidermi?
Ölçtüm bazılarında iletim yok. Soketin içinde temassızlık mı var acaba.

WALDOM-1MM-12POS.jpg

her bir kanal bir sinyal taşır. Karşı pine ulaşır.

İlk lehimleme işlemini bitirdim. Çok kolay oldu.
Vakit bulabildikçe devam ediyorum.
Sonuç nasıl olacak göreceğiz ;)

150071_10203637630524960_584748872__zps38d7c37d.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,439
Kullanıcılar
450,366
Son üye
kerim13

Yeni konular

Geri