LED Trafo kablo bağlantısı

emirheean

Üye
Merhabalar trafo çok ses çıkarıyordu babamda temizlemek için sökmüs ancak kabloların yerini hatırlamıyormus bizde risk almamak için takmadık sizlere sormak istediğim burdan bakıp yardımcı olma şansınız var mı ? Yoksa elektrikçi mi çağıralım? İyi forumlar :)

Ekli dosyalar

• IMG_20240413_223947.jpg
    IMG_20240413_223947.jpg
    154.3 KB · Görüntüleme: 18
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
220 hattı için.
L faz
N nötr
Toprak
DC hattı için
V+ voltaj
V - negatif
Adj ayar potu:
yükü başladığınızda gereken voltaja ince ayar yapmak için

220 hattı için.
L faz
N nötr
Toprak
DC hattı için
V+ voltaj
V - negatif
Adj ayar potu:
yükü başladığınızda gereken voltaja ince ayar yapmak için
Abi YouTube'dan izlediğime göre sadece bir kablo boşta kalıyor önce V- ye takip çalışıp çalışmadigina baksam yanma gibi bir durum olur mu

Anlaşılabilecek şekilde, Gayet açık yazdım.
Yazdığım yerlere bağlantı yapıp kullanın.
led-surucu-baglanti-semasi.jpg

Resim11.jpg

Son düzenleme:
Abi YouTube'dan izlediğime göre sadece bir kablo boşta kalıyor önce V- ye takip çalışıp çalışmadigina baksam yanma gibi bir durum olur mu
Ledin + kısmından gelen kabloyu v+
Ledin - kısmından gelen kabloyu v -
Anahtardan gelen faz olan muhtemel kahverengi kabloyu L
Nötr için de N ye giriş yapacaksın

Merhabalar trafo çok ses çıkarıyordu babamda temizlemek için sökmüs ancak kabloların yerini hatırlamıyormus bizde risk almamak için takmadık sizlere sormak istediğim burdan bakıp yardımcı olma şansınız var mı ? Yoksa elektrikçi mi çağıralım? İyi forumlar :)

Kablo takibi .
Kabloların bağlı olduğu şerit led fotosu
Ve çeşitli konumlardan kablo fotoları .

Bantlı kabloların ilk hali böyle miydi ?

IMG_20240413_223947.jpg

Kablo takibi .
Kabloların bağlı olduğu şerit led fotosu
Ve çeşitli konumlardan kablo fotoları .

Bantlı kabloların ilk hali böyle miydi ?

Ekli dosyayı görüntüle 106889
Kablolar ilk elektricinin bağladığı şekilde böyleydi ben her hangi bir birleştirme vs yapmadım N,L ve topraklamayi bagladığımda trafoya güç gelmiyor ayrıca ledler Kartonpiyer ünitenin arkasında takibini yapmam mümkün değil
Ledin + kısmından gelen kabloyu v+
Ledin - kısmından gelen kabloyu v -
Anahtardan gelen faz olan muhtemel kahverengi kabloyu L
Nötr için de N ye giriş yapacaksın
N,L ve topraklamayi bagladığımda trafoya güç gelmiyor ayrıca ledler Kartonpiyer ünitenin arkasında takibini yapmam mümkün değil bu işin içinden ben çıkamayacağım gibi bi elektrikçi bulmak lazım sanırım

Kablolar ilk elektricinin bağladığı şekilde böyleydi ben her hangi bir birleştirme vs yapmadım N,L ve topraklamayi bagladığımda trafoya güç gelmiyor ayrıca ledler Kartonpiyer ünitenin arkasında takibini yapmam mümkün değil

N,L ve topraklamayi bagladığımda trafoya güç gelmiyor ayrıca ledler Kartonpiyer ünitenin arkasında takibini yapmam mümkün değil bu işin içinden ben çıkamayacağım gibi bi elektrikçi bulmak lazım sanırım
Trafodan sökülen kablolar Hangileri ?

1. Trafonun bilinen bir faz-nötr'e bağlayıp sağlamlık kontrölü.
2. Kabloların renklere güvenmeden tespiti. AC FAZ-NÖTR ve DC 12 ARTI/EKSİ.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,069
Son üye
Qamar Hussain

Yeni konular

Geri