Ledler kirpiyor

slmn

Üye
Hayirli geceler ustalarim hergun yanan ledler bugun yaktigimizda kirparak yanmaya basladi trafo bosta iken 12 volt cikis veriyor ledleri baglayinca 8 volta dusuyor bundan dolayi ledler goz kirpiyor trafonun ne arizasi var bilen varmi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trafonuz 8 volta düşüyorsa iki durum var,

1- Trafonuz arızalı olduğu için sağlıklı voltaj çıkışı vermiyor
2- Ledlerinizin bir kolunda kısa devre var. Bu kısa devre çıkış voltajını çökertiyor ve voltajınız 8 volta düşüyor.

Eğer ledleriniz bir guruptan oluşuyorsa bu gurupları ayırıp tek tek yakmayı deneyin sorunlu led gurubunu bulursanız onu ayırıp diğerlerini guruplayabilirsiniz.

Eğer ledleriniz gurup değil hepsi tek kanal ise led serisini önce ortadan ikiye bölüp iki kolonu deneyin birinden biri sorun çıkartıyorsa ona göre hareket edersiniz.

Yada varsa elinizde yeni bir trafo onunla deneyip sorunun trafodamı yoksa ledlerdemi olduğunu deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Serkan usta sagolda ledleri baska trafoda denedim sorun yok ariza trafoda arizasi nedir onu anlamadim

Trafonuzu görmeden bişey diyemeyeceğim.

Trafonuz bildiğimiz smps led trafosu ise bir kaç açıdan elektronik kartının resmini eklerseniz öneride bulunabiliriz.

kapasitörleri değiş.

doğrultma diyotlarını kontrol et.

Serkan bey trafolarin ici busekilde kapasitorler degisti voltaj yine dusuyor

Bunlar

Ekli dosyalar

• 1471716397139.jpg
    1471716397139.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 65
  • 1471716464310.jpg
    1471716464310.jpg
    34.7 KB · Görüntüleme: 43
Kapasitörleri toyer arkadaşımız önermişti ,

ben resim istemiştim resimleri göremiyorum

Biride bu

Ekli dosyalar

• 1471716574275.jpg
    1471716574275.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 60
Resimler net değil parçalar anlaşılmıyor.

İlk mesajdaki ürünün etiketini okuyabiliyorum şema baktım ama daha bulamadım.

Bu MW marka smps güzel smpsdir. Ancak şeması benim bildiğim standart smpslerden değil. Kontrol entegresini araştırıp çıkıştan geri feedback devresini kontrol etmek lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,328
Son üye
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Geri