MagicFINDER Plus 2 Uydu Bulucu Pil Şarj Devresi

emrahim54

Üye
Merhaba arkadaşlar magic finder uydu bulucum var cihaz bir anda sustu pillerden biri korumaya geçmiş elimde süpürgeden çıkma sağlam 18650 pil var 2 adet taktım cihazım güzel çalıştı ama sarjzı azalınca sarjza taktım ama malesef donmak yerine pil yüzde 30 yüzde 0 kadar geri düştü sanıyorum sarj entegresi sıkıntı var bende ekteki gibi malzemeleri aldım ve bu şekilde yine sağlam olan 18650 pil takıcam ama şarj sitemini değiştirecem devre netten alınma doğrumudur.

Ekli dosyalar

• image_avzyfq.jpg
    image_avzyfq.jpg
    81.6 KB · Görüntüleme: 59
2 modül neden .?
cihazda kullanmak istediğiniz voltaj nedir?

2 x 18650 hücre şarjı için Modüllerden 1 tanesini kullanacaksınız .
TP 5100 modülü 1 veya 2 ad. 18650 şarj edebilir .
2 s bms modülde de sadece 2ad. 18650 yi şarj edebilir.
2 ad. Aynı işlevi gören modülün birlikte kullanılmasına gerek yoktur

2 modül neden .?
cihazda kullanmak istediğiniz voltaj nedir?
2s Bms pilleri daha iyi koruması için sadece TP5100 yeterlimi bilemedim seyrettiğim videolda bms kullanın demişti. Uydu bulucu cihaz 7.4v çalışmakta 2 adet 18650 pil var içinde ama sarj entegresi sanırım doğru çalışmıyor pilleri doldurmak yerine düşürüyor bende böyle modifiye etmek istiyorum pilleri bu sistemle sar edip sadece yük uydu bulucu olsun istiyorum.

TP 5100 2s bms gibi pilleri koruyabilecekse pillerde bir tehlike arz edmiyekse direk modülün çıkışından hem pillere ve yüke bağlantı yapsan yeterlimidir. Çünki 2S bms sadece koruma özelliği var sarj yapma özelliği yok bildiğim kadarıyla.

Forum istatistikleri

Konular
128,314
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri