Max232 Devresi yaptım. Girişe kaç volt vermeliyim?

ogzcndyr

Üye
Merhabalar max232 baskı devresini internetten buldum ve yaptım. Bacaklarına kaç volt vericeğimi bilmiyorum. Birde şu devreyi kontrol eder misiniz? Başka yerlerde daha değişik devreler gördüm doğru olup olmadığını hatırlamıyorum. İnternette yapan arkadaş çalıştığını söylemişti ancak hangi siteden aldığımı da unuttuğumdan geri dönüş yapamıyorum arkadaşlara.

max232.jpg

Merhaba,
Baskı çizimini yapan arkadaş profesyoneldir.Siz hata yapmazsanız çalışacaktır.Kolay gelsin.

Merhaba,
Baskı çizimini yapan arkadaş profesyoneldir.Siz hata yapmazsanız çalışacaktır.Kolay gelsin.

Sanırsam hata yapmadım da 5v yerine 9v luk pil bağlasak sıkıntı olur mu? Bu arada kudret bey bunu sizin bana vermiş olduğunuz rs232 devresine bağlıcam onu daha yapmadım. Bu devrenin çalışıp çalışmadığını nasıl test edebilirim?

Son düzenleme:
5v yerine 9v luk pil bağlasak sıkıntı olur mu

entegreyi yakarsın başka bi şey olmaz nası bi şey vardı aklında? :D
5 v beslemeyi pc nin usb portundan game portundan veya yan kapak açıksa sürücü güç kablolarından(kırmızı kablo) alabilirsin ;)

entegreyi yakarsın başka bi şey olmaz nası bi şey vardı aklında? :D
5 v beslemeyi pc nin usb portundan game portundan veya yan kapak açıksa sürücü güç kablolarından(kırmızı kablo) alabilirsin ;)

:D tamam o zaman usbden alırım (usbdeki kırmızı kabloyu ve sıyahı bağlıcam)(keşke devreyi yapmadan usb port koyardım tblock yerıne)

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri