merdiven ara otamatiği

DGN FRT

Usta Üye
Arkadaşlar merdiven ara otomatiğini sensörlü lambaya çevirmek için faz ucu ile lamba ucunu birleştiriyoruz değil mi sadece.. anahtarlara müdahale etmeye ve merdiven otamatiğini sökmeye gerek var mı..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
butonu devre dışı bırakıyosun butana baglanan iki kabloyu direk baglıyosun yani faz kablosunu sensörde 3 tane klemens var ilk klemense fazı giriyosun üçüncü klemensten lambaya gidiyosun lambadan çıkıp nötüre giyosun ayriyettende nötürdende sensörün 2 klemensine giriyosun L yazan uca fazı N YAZAN UCA NÖTÜRÜ vereceksin sensörün ustunde baglantı şeması vardır

butonu devre dışı bırakıyosun butana baglanan iki kabloyu direk baglıyosun yani faz kablosunu sensörde 3 tane klemens var ilk klemense fazı giriyosun üçüncü klemensten lambaya gidiyosun lambadan çıkıp nötüre giyosun ayriyettende nötürdende sensörün 2 klemensine giriyosun l yazan uca fazı n yazan uca nötürü vereceksin sensörün ustunde baglantı şeması vardır
ben sensörün bağlantı şemasını sordamın merdidev otamitiğini sensöre cevirmke için ne yapacağız dedim. Ama yine de teşekkürler allah razı olsun sana da teşşekürler ertek kardeşim

merdiven otomatiğindeki lambaucunu çıkartıp otamat sigortasına girdinmi başka birşey yapmana gerek yok. zaten lambalarda nötr var.dolayısı ile lambalarda direk 220v olur.sadece çalışırken dikkat et sigortayı kapatıp çalış demek istedim. kolay gelsin. slm

Son düzenleme:
merdiven otomatiğindeki faz ucunu çıkartıp otamat sigortasına girdinmi başka birşey yapmana gerek yok. zaten lambalarda nötr var.dolayısı ile lambalarda direk 220v olur.sadece çalışırken dikkat et sigortayı kapatıp çalış demek istedim. kolay gelsin. slm
rezistans kardeşim teşekkür ederim allah razı olsun senden...

çoğu merdiven otomatiklerinde devamlı yanması için düğme vardır..o düğmeye bas lambalara direk elektrik gelsin..merdiven otomatiği uçlarıyla uğraşmana gerek yok..

şayet devamlı butonu yoksa diger çözümleri kullanacaksın..:rolleyes:

merdiven otomatiğindeki çalışma mantığı kısaca lamba ve butonlara nötr verilir. otomatın lamba ucundan lambalara buton ucundanda butonlara verilir.otomatada faz ve nötr verilir. nötrve buton ucu kısa devre edlip bırakıldığında otomat içindeki role çekerek kontağını kapatır ve lamba ucunda faz olur. ayarlanan süre sonunda role tekrar bırakır. slm

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,084
Son üye
İsmail0003

Yeni konular

Geri