Mesleğinizin Nefret Ettiğiniz Yanı?

Kurallar herkes için uygulanması gerekirken çalışanlar arasındaki adeletsizlikten ,yalakalık bekleyen ve benimle iyi geçin diyerek tehdit eden üst amirlerden

komşunun ütüsünü tamir etmekten, meslekten nefret ettim
bir daha getirirse ütüye dinamit yerleştiricem

biri komşumu öldürsün :)

ya bu çok hoşuma gitti arkadaşım.

bu gün arife akşam eve gelmişim şöyle bi ayaklarımı uzatıp dinlenicem (zannedersem) kapıdan içeri girdim hanım hemen komsunun şöfbeni bozukmuş baksın demişler en nefret ettiğim şey. bende hanıma komşuya mesleği bıraktıgını söylemesini istedim..;) nasıl fikir ama
İYİ BAYRAMLAR

Mesleğimdeki en nefret ettiğim şey bir apartmanda oturuyorum kim elektikle uğraştığımı duysa geliyo ama iş paraya gelince kimseden ses çıkmıyor bide elektrik camiası hakettiği parayı gördüğüm kadarıyla türkiyenin çoğu yerinde tehliskesine rağmen almıyor

aynı şeyler fabrikalarda da yaşanıyor. akçansada çalışırken milletin ocağına resiztans yetiştirmemiz gerekiyordu. neyseki el matkabı imdadımıza yetişiyordu. takıyorduk dolama çubuğunu matkabın mandrenine, tetiğe bir kere basmak yetiyordu. bu yolla resiztarı seri olarak üretebiliyorduk. yoksa milletin çay keyfine resiztansmı dayanırdı.

birde görev alanımızın sınırı olmaması nefret ettiriyor. elektrikçimisin, elektronikçimisin, mekanıçmi, yoksa temizlikçimisin belli değil. motorun rulmanları değişecek, makina bölümü var ama sen yap diyorlar. çimento fabrikasına elektrik bakımcı olarak girdim, paso rulman söküp taktım. trafo dairesinin temizliğini sen yaparsın filtreleri sen temizlersin, niye elektrik tehlikeli bir alan olduğu için. birde zırt pırt yeni şeyler çıkarırlar. lisede mekanik ağırlıklı bir eğitim gördüm. ama üniversite ve öğretmenlik hayatımda mekaniği unut, elektroniğe geçiyoruz dediler. sonra yeni sistemde elektrikle elektroniği birleştirdiler.(ama bölümüzde bir tane bile elektronik öğretmeni yok) birde mekatronik diye bir şey çıkardılar, tekrardan mekaniğe geri dönüldü. bırakın nefreti cinnet geçirmezmisiniz, sorarım size.

zamansız çalan cep telefonundan bayramlarda fabrikada arıza çıkmasından o biçim nefret ediyorum.

calıştıdım şırkette sokturduklerı bırşeyı 5 dk sonra yerıne takılmasında ınsanlara elektırıgı anlatmaktan onlar ıcın faz nort

ben de bir yere çalışmaya gittiğimizde iş bitiminden sonra veya iş arasında çıkarılan angariye işlere sinir oluyorum
hele bazıları var ki sırf para vermemek için çalıştığım yerden iki dakikalık bir işimiz var deyip çağırmalarına sinir oluyorum
kardeşim bizimde çoluk çocuğumuz var biz bu mesleği öğrenene kadar ne zorluklar çektik nelerden geçtik hiç bunu soran yok
millet işinin görüldüğüne bakıyor.
hele bazıları var bu en çok sinir olduğum şey;
işi yapılana kadar ağamsın paşamsın, işi yapıldıktan sonra yolda görse selam vermeyen kişiler var birde.
ama şu bir gerçek bu mesleğe başlamadan önce stres nedri bilmezdim
ama artık bir stres topu haline geldim.
bu da bizim mesleğin zor yanları işte......:confused:

İnşaatta çekiçve murçla kanal acarken (o zaman hilti yoktu)bizler kan ter içinde kalırken dosyaya iki imza atıp para kazananlardan

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,059
Son üye
Erentrik

Yeni konular

Geri