microwin kuramıyorum yardım !!!

elektronex

Üye
yeniyim microwin 4.0 ıindirdim kurulumda searching local drivers for valid install yazısı cıkıyo sonra birsey secmemi istiyor yardım edermisiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
win7 ve xp de deniyorum ama kurulum baslıyo
  1. searching local drivers for valid instal uyarısı çıkıyo tamam ı tıklıyorum birsey seçmemi istiyo micro/dos directory diye bi başlığı var her iki bilgisayarda 32 bit

Kurmak istediğiniz versiyon SP9 sanırım.Siemens sitesinden indirilen update dir.
Bunu kurabilmek PC nizde eski versiyonlardan birisi kurulu olması gerekir ki önce eski uninstall edilip SP9 kurulsun.

PC nizde eski versiyonu arıyor ve bulamıyor,sorununuz budur.
Microwin SP0 dan SP6 ya kadar olan versiyonlardan birini bulup kurmalısınız.

evet aynen dediğiniz gibi şimdi baştan başladım kurduğum bütün proğramları kaldırdım siemensin stesinden smatik s7 ps2 yi indirdim kurmaya çalışıyorum bu seferde
STEP 7 V5.5 (or higher) must be installed. böyle bi mesaj veriyo ilk defa kuracağım bilgisayar özelliklerinden bakıyorum sp3 gözüküyo bununla bi alakası varmı acaba

evet aynen dediğiniz gibi şimdi baştan başladım kurduğum bütün proğramları kaldırdım siemensin stesinden smatik s7 ps2 yi indirdim kurmaya çalışıyorum bu seferde
STEP 7 V5.5 (or higher) must be installed. böyle bi mesaj veriyo ilk defa kuracağım bilgisayar özelliklerinden bakıyorum sp3 gözüküyo bununla bi alakası varmı acaba

İlk kurmak istediğiniz microwin yanı S7200 programı bu son yazdıgınız ise S7 300 programı.
Hangisini kurmak istiyorsunuz?
PC nizin işletim sistemi ne?

şöyle söyleyeyim elimde 1 adet simatic s7-200 plc ve td-200 panel var ve birde ppı koblosu plc ye bağlanmam için bilgisayara hangi proğramı kurmaliyım. pc: xp-pro 32 bit buarada yardımlarınız için teşekkürler.

Step7 microwin V4.0 SP1 kurmalısınız.
Readme dosyasını asagıya ekledim.

SIMATIC

STEP 7- Micro/WIN V4.0 SP1

Copyright (c) Siemens Energy & Automation Inc., 2004

Notes on Installation

1 Operating System and Hardware Requirements
· Microsoft Windows 2000 Service Pack 3 or later, Windows XP Home, or Windows XP Professional.

· A personal computer (PC) capable of running one of the above operating systems, refer to Microsoft specifications for more information.

· At least 350 Mbytes of free hard disk space

· Use the small font setting and a minimum screen resolution of 1024x768 pixels

· Any mouse supported by Microsoft Windows

· For communicating with the S7-200 you will need one of the following:

– PC/PPI Cable connected to your USB port

– PC/PPI Cable connected to your serial communications port (PC COM1 or COM2)

– Communications processor (CP) card and multipoint interface (MPI) cable

– EM241 modem expansion module

– CP243-1 or CP243-1 IT Ethernet expansion module

merhaba dediğiniz programi indirip kurdum license manager diye birşey çıktı program kurulum aşamasında step7 kutusunu işaretlememe izin vermiyo bu aşamadan sonra ne yapmalıyım.

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,246
Son üye
faruk can

Yeni konular

Geri