minı kompanzasyon sistemleri elektrik tasarruf cihazları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kumanda53

Üye
elektrik tasarruf cihazı dıye pıyasada satılan mını komp.sıstemlerı dedıklerı seyın ıcınde yanlızca 1kondanstor 1 de led var baska hıc bır sey yok 15kw a kadarda gucu oldugu soylenıyor testınse ıse gercektende % 25 akımı dusurup voltajı sabıt tutuyor bız bunu aynen yapmaya kalksak kendı evımız ıcınde kondanstorun degerını kaç olması lazım :( kondanstorun uzerınde deger yok ve ızole edılmıs

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Çin malı "electricity-saving box" adıyla satılan, 15000w lık modelinin içinde 6uf 400v film kapasitör var.
Hiç bi işe yaramaz , ayrıca kendi en az (15w) tasarruflu ampul kadar elektrik tüketir.

ben bu ürünü kullanıyorum dedigin şey asılsın

elektrik tasarruf cihazı dıye pıyasada satılan mını komp.sıstemlerı dedıklerı seyın ıcınde yanlızca 1kondanstor 1 de led var baska hıc bır sey yok 15kw a kadarda gucu oldugu soylenıyor testınse ıse gercektende % 25 akımı dusurup voltajı sabıt tutuyor bız bunu aynen yapmaya kalksak kendı evımız ıcınde kondanstorun degerını kaç olması lazım :( kondanstorun uzerınde deger yok ve ızole edılmıs

15kw'lık bir gücü kaç amper çektiğini biliyormusun? bilsen böyle yazmazdın o yüzden her söylenene inanma arkadaşım. Bu konu ile ilgili sitede iki konu başlığı daha var defalarca yazdım yine yazıyorum şu dolandırıcıların oyununa gelmeyin evlerinizdeki sayaçlar aktif sayaçlar ! devreden düşen akım endüktif reaktif akımdır. Aktif akım bileşeninde değişiklik olmaz dolayısıyla tüketiciye hiç faydası olmadığı gibi kondansatör iç direnci ve üzerindeki led'den dolayı küçük bir tüketimleri (zararları) vardır.

"teknikadam" Herkese iğneleyici laf söylemek zorundamısın!

"teknikadam" Herkese iğneleyici laf söylemek zorundamısın!
Kimseye iğneleyici laf söylediğim falan yok arkadaşım ! yorum yapan arkadaşın duyduğu şeyin palavra olduğunu inanmaması gerektiğini söyledim el kadar bir cihaz ve 15kw güç ve bu cihazı evde kullanacaksın ortadaki çelişkiyi ve mantıksızlığı vurguladım !

Arkadaşlar teknikadam41 e yaptığı yorumlara katılıyorum. En önemli si ise 15000w dendi yazıda yani 15kW 220 voltta kaç amper eder bi hesaplıyalım. P=V*I*CosFi dersek ki evlerdeki sayaçlar gerçekten aktif sayaçlar olduğundan herhangi bir şey bana ifade etmiyor. gelelim hesabımıza Pyi bildiğimize göre ve CosFi yide 1 alalım. Yani I=P/V den sonuca gidebiliriz. 15000/220=68,2 Amper eder. Acaba hangimizin yada hangi evde 68 küsur amperlik ne tesitat, ne sayaç, nede sigorta panosu var söylermisiniz lütfen. Ölçü aleti bağladığınızda akım azda olsa düşebilir ama aktif sayaçtaki değer değişmeyecektir.

Son düzenleme:
ürün tesisat dan kapasitif reaktif güç harcanmasını sağlıyor. güç vektör diyagramını düşünürsek endüktif yükü (sağ çarpraz vektör, Im) kapasitif reaktif (yukarı vektör, Ic) güç ile dengeliyor. bu da zaten kompanzasyonun tanımı oluyor. devreye ampermetre bağlarsak sistemden çekilen kapasitif reaktif güç den dolayı endüktif reaktif güç dengelenir ve gerilime yaklaşır. yani sağ çarprazdaki vektör (Im) sağ tarafta olan vektöre (U) yaklaşır. bu durumda da akım düşer. (Im iken I kadar olur) alttaki şekil herşeyi özetliyor. fakat diğer arkadaşların da dediği gibi biz bu güç düşmesini evimizde kullandığımız aktif sayaç da göremiyoruz. adı üzerinde zaten aktif sayaç aktif gücü ölçer. ayrıca devreye kondansatör bağladığımız için bu cihaz az da olsa enerji kirliliğine neden olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,374
Kullanıcılar
450,247
Son üye
moonshine07

Yeni konular

Geri