motor faz sırası

sadece röle faz sırasını değiştirdim ana beslemeye dokunmadım. Bu durumda ana beslemede sorun olmayıp, röle bağlantı hatasını mı düzeltmiş olurum?
role bağlantı hatası faz sırasının değişimi motor dönüş yönü bunlar hepsi birbirleriyle bağlantılı konular. önceden faz sırası normal role çalışıyor. ag tadilatından sonra role çıkış vermiyor. faz sırasını değiştirince role normal çıkış veriyor. ama motora giden kablo sıralaması değişmediği halde motor normal dönüyor. düz mantıkla anlatalım role sıralaması değişiyorsa motorunda ters dönmesi gerekir. neden çünkü faz sıralaması değişmiş kim söylüyor role. diğer motorlarda bir problem yok. o zaman faz sıralaması değişmemiş. bulmacayı çözmek için role ve motor bağlantılarını incelemek gerekir yada role bizimle oynuyor. slm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
role bağlantı hatası faz sırasının değişimi motor dönüş yönü bunlar hepsi birbirleriyle bağlantılı konular. önceden faz sırası normal role çalışıyor. ag tadilatından sonra role çıkış vermiyor. faz sırasını değiştirince role normal çıkış veriyor. ama motora giden kablo sıralaması değişmediği halde motor normal dönüyor. düz mantıkla anlatalım role sıralaması değişiyorsa motorunda ters dönmesi gerekir. neden çünkü faz sıralaması değişmiş kim söylüyor role. diğer motorlarda bir problem yok. o zaman faz sıralaması değişmemiş. bulmacayı çözmek için role ve motor bağlantılarını incelemek gerekir yada role bizimle oynuyor. slm
sn @REZİSTANS "düz mantıkla anlatalım role sıralaması değişiyorsa motorunda ters dönmesi gerekir" bundan emin misiniz? Röle sadece kumanda devresine çıkış veriyor bu durumda şalterin faz sırasını nasıl etkileyebilir? Rölenin 4 girişi var L1L2L3N ve tek çıkışı var o da kumanda devresini besliyor.

Son düzenleme:
arkadaşlar yorumu olan yok mu?

sayın arkdaslar benım karsılastıgım bır durumdan ornek vereyım sızlere bazı faz sırası rolelerınde
R fazı L1
S fazı L2
T fazı L3
bunun mutlaka boyle olması gerekir aksını kabul etmıyor simdik gelelim probleme

RST iken bu RTS iken motorlar ters doner ama STR iken motorlar duz doner yanı
sen faz sırası rolesının uclarını degıstrerek dogru fazları dogru yerlere bagladın tahmın edıyorumkı ıkı basdakı fazların yerlerını degısıtırdın yanı ben oyle tahmın edıyorum

sayın arkdaslar benım karsılastıgım bır durumdan ornek vereyım sızlere bazı faz sırası rolelerınde
R fazı L1
S fazı L2
T fazı L3
bunun mutlaka boyle olması gerekir aksını kabul etmıyor simdik gelelim probleme

RST iken bu RTS iken motorlar ters doner ama STR iken motorlar duz doner yanı
sen faz sırası rolesının uclarını degıstrerek dogru fazları dogru yerlere bagladın tahmın edıyorumkı ıkı basdakı fazların yerlerını degısıtırdın yanı ben oyle tahmın edıyorum
sn @devil190795 röle faz sırasını değiştirmeden önce motorların hiçbirisi çalışmadı ne zaman değiştirdim o zaman motorlar normal devir yönünde çalışmaya başladı.
Röle faz sırasını değiştirmemle motor beslemesini değiştirmiyorum ki.
Kullandığım rölenin bağlantı şeması;
2015624155742_mks032.jpg

bakın sız faz sırsını degıstırmeden zaten faz sırası rolesı cıkıs vermedıgı ıcın muhtemelen kumanda fazı aktıf olmadıgı ıcın motorlar calsımadı

bakın sız faz sırsını degıstırmeden zaten faz sırası rolesı cıkıs vermedıgı ıcın muhtemelen kumanda fazı aktıf olmadıgı ıcın motorlar calsımadı
yukardaki şemaya göre o zaman ana besleme RST sırasında problem yok sanırım? röle bağlantısındaki hatayı düzeltmiş oldum sadece?

Eger bahsettiğiniz motorlar inverter ile sürülüyorsa giriş fazlarının sıralamasının değişmesi motor devir yönünü değiştirmez bunu da dikkate almalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,045
Son üye
Nurullah49

Yeni konular

Geri