Motor ileri geri kumandası

Ahmet5800

Üye
Sa ustalae oncelikle sunu soylim forumda bu konuda cok bilgi var evet ama hep sema üzerinden bende bu işde yeniyim ve pek anlamıyorum bunu belirteyim bir iş yerine giricem ve deneme amaclı bir motorun ileri geri butonu ve acil stop butonu isteniyorui bunun panosunu hzırlamamızı isteniyor sizden istediğin sema degil gerikli malzeme ve anlatım istiyorum şimdiden tesekkur ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
senin için gerekli malzemeler 2 adet on of buton . 1 acil stop butonu. 2 adet kontaktör. kablo bir adet motor
anlatıma gelince; bütün malzemeleri önüne koyuyorsun
bir tane prensip şema buluyorsun yapmaya çalışıyorsun
takıldığın yeri bize soruyorsun
bize sana yardımcı oluyoruz ..

senin için gerekli malzemeler 2 adet on of buton . 1 acil stop butonu. 2 adet kontaktör. kablo bir adet motor
anlatıma gelince; bütün malzemeleri önüne koyuyorsun
bir tane prensip şema buluyorsun yapmaya çalışıyorsun
takıldığın yeri bize soruyorsun
bize sana yardımcı oluyoruz ..[/QUOTE
Ustam ornek veriyorum elimde bi yeşil start yani ileri diyelim birde kırmızı buton var oda geri butonu olsun bu butonları kondaktorlerin neresine baglıcak normade kapalı olana mı

butonda bir açık bir de kapalı kontak olacak açık kontakları diğerinin kapalısından geçirerek kontaktör bobin uçlarına bağlıyacaksın acil stop da kumanda girişine bağlanacak

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri