Nazar mı sizce?

paskomya

Profesyonel Üye
ne dersiniz nazar mı sizce? kötücül enerjiye inanırım. bu son zamanlara kadar sosyal medyada ne yüzümü gösteren bir foto, ne de benimle ilgili bir şey paylaştım. şöyle böyle 7- 8 yıl kadar. sadece ışıklar içinde uyusun anneme gittiğim günlerde kahve keyfi paylaşırdım. ayarım mı bozuldu, gaza mı geldim bilmiyorum. aldığım motorları filan paylaştım. ne hikmetse 250cc arıza kodu verdi. 50lik iflas etti taze karbüratör aldım. ayarlarımın tamamı bozuldu. durduk yere masraf çıkıyor. nazara mı geldim acaba?

İnançlı birisiyim.Nazara,fala inanmam.
inanç, göreceli bir kavram kişilere göre değişkendir. herkesin inancına saygı duyarım ama. kötücül enerji asla değişmez. (kem göz) . bu durumda ben sizlere göre inançsız biri olarak sizlerin güzellikler besleyen duygularınızla huzur buluyorum. çünkü burada kimse bana kötü duygular beslemiyor. ben asla sütten çıkmış ak kaşık olduğumu söylemedim. kimilerine göre yanlış olan bir çok şeyi yaptım, yaşadım. asla pişman değilim. o günlerde/yaşlarda yaptıklarım beni bu günkü ben yaptı. kazandığım/ kaybettiğim paralarla keşke yatırım yapsaydım demiyorum ara sıra.(bir kaç ev parası, aslında daha da fazla) yanisi benden bir cacık olmaz.

Kötü düşüncenin ! ,kötülüğü davet ettiğine inanırım ama.

ne dersiniz nazar mı sizce? kötücül enerjiye inanırım. bu son zamanlara kadar sosyal medyada ne yüzümü gösteren bir foto, ne de benimle ilgili bir şey paylaştım. şöyle böyle 7- 8 yıl kadar. sadece ışıklar içinde uyusun anneme gittiğim günlerde kahve keyfi paylaşırdım. ayarım mı bozuldu, gaza mı geldim bilmiyorum. aldığım motorları filan paylaştım. ne hikmetse 250cc arıza kodu verdi. 50lik iflas etti taze karbüratör aldım. ayarlarımın tamamı bozuldu. durduk yere masraf çıkıyor. nazara mı geldim acaba?
Geçmiş olsun üstadım.
Eskiler "Cana geleceğine mala gelsin." derler, doğru söylerler.

Kurban kesip dağıtmak bela ve musibete karşı güzel ve hayırlı bir olaydır . Kem nazar diye bir olay vardır . Bu konu ile ilgili olarak Kuran da Kalem suresinin son 2 ayetinde bir açıklama vardır . Aynı zamanda nazar duası olarak da geçer . Ama sanal alemden nazarın başka yerlere ulaşması pek mümkün değil .

@Erhan_TR , ustam güzel dedin, cana gelen mala gelsin. parasını verip yenisini alabileceğim hiç bir şeyin benim için önemi yok.
@mezya eln , ustam herkesin seveni var sevmeyeni var değil mi? hepsinin canları sağ olsun.
@Under Ground , ustam epeydir sizi göremiyorduk, umarım afiyettesinizdir. ben semavi dinlere inanmıyorum. ama iyilik olarak, bu hafta yine okuldaki ihtiyaç sahibi çocukları doyurayım. çocuk sevindirmek en büyük iyiliktir. beni görmesinler bilmesinler yeter. bu güne kadar yaptığım her şeyi kimseye göstermeden yaptım. çünkü göstererek yapmak bana ters.
51.inkar edenler o zikri işittikleri zaman, az daha gözleriyle seni kaydıracaklardı. bir de "o, kesinlikle bir deli!" diyorlar.
52. oysa o Kur'an, bütün akıllı yaratıklar için öğüttür.

Forum istatistikleri

Konular
128,264
Kullanıcılar
450,086
Son üye
Lyewor_

Yeni konular

Geri