Omron PC hakkında

bu plc ye hangi kablo ile baglanabilirim hangi kabloyu almalıyım yardımcı olurmusunuz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
pc plc
2------------2
3------------3
5------------9
kablo pinleri bunlar. Pc de seriport yoksa usb seriport çevirici alman gerekir.

20150318_085519.jpg 20150318_085507.jpg 20150318_085747.jpg 20150318_085814.jpg plc ile ekran arası kablo pini 9 pin seri port yok 9 pin konnektör ve seri porta çeviricimi almamMI gerekecek vede omron plc de temel bazı şeyleri yapabilmek için sadece işime yarayacak yabancı dil dökümanı bulabilirmiyim sayın arkadaşlar

Son düzenleme:
[Ekli dosyayı görüntüle 22235Ekli dosyayı görüntüle 22237

degerli arkadaşlar sadece mekanik kısımla ugrasırken şimdi plc çıkış vermiyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz bu plc ye nasıl online olabilirim ( konnektörü 9 pin ) ve yandaki ek modülde giriş çıkış klemenslerini izah edebilirmisiniz
degerli arkadaşlar sadece mekanik kısımla ugrasırken şimdi plc çıkış vermiyor konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz bu plc ye nasıl online olabilirim ( konnektörü 9 pin ) ve yandaki ek modülde giriş çıkış klemenslerini izah edebilirmisiniz

Son düzenleme:
plc de herhangi bir error ledi yanıyor mu? Run ışığı yanıyor mu?
Yukarıda verdiğim kablo pini plc-pc arası bağlantı kablosu. Bunu kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca laptoplarda artık seri port yok. Bu yüzden serial to usb çevirici kablolar satılıyor. 1 adet alın. Pc nizde Win XP işletim sistemi olsun. Mesela ben HDD yi ikiye böldüm. Yarısında win7 diğer yarısında Win xp kullanıyorum. Eğer pc niz eski ve seri portu varsa çeviriciye ihtiyacınız yok. Son olarak CX programmer v.5 programa ihtiyacınız var. Bu saydıklarımı tamamlarsanız plc ye online olursunuz. Sonra hata ne ona göre anlaşılır. Saygılar....

plc de herhangi bir error ledi yanıyor mu? Run ışığı yanıyor mu?
Yukarıda verdiğim kablo pini plc-pc arası bağlantı kablosu. Bunu kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca laptoplarda artık seri port yok. Bu yüzden serial to usb çevirici kablolar satılıyor. 1 adet alın. Pc nizde Win XP işletim sistemi olsun. Mesela ben HDD yi ikiye böldüm. Yarısında win7 diğer yarısında Win xp kullanıyorum. Eğer pc niz eski ve seri portu varsa çeviriciye ihtiyacınız yok. Son olarak CX programmer v.5 programa ihtiyacınız var. Bu saydıklarımı tamamlarsanız plc ye online olursunuz. Sonra hata ne ona göre anlaşılır. Saygılar....
run power ve com2 ledleri yaniyor

Son düzenleme:
Herhangi bir sorun yok. Çıkışların çalışmaması programda istenen koşulların gerçekleşmemesinden kaynaklanır. Mesela motor ise bu çıkışlar. Örnek veriyorum. Termik atmıştır. Açık kontağı plc nin ilgili girişini tetikleyip sistemi koruma adına çıkışları kapatmış olabilir. PLC ye on-line olabilirseniz kolay bulabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,076
Son üye
Trprime_16

Yeni konular

Geri