PARADOX ALARM FORCE VE STAY TUŞU

hakan0020

Üye
MERHABALAR PARADOX ALARM 1728 PANEL KULLANMAKTAYIM.KEYPADİN ÜZERİNDE FORCE VE STAY TUŞLARI VAR.BUNLAR ACABA NE İŞE YARIYOR.BİRDE KEYPADIN OLDUĞU YERDE PİR DEDEKTÖR MEVCUT.ALARMI KURACAĞIM ZAMAN PİR DEDEKTÖRÜN HAREKET ALGILAMAMASI GEREKİYOR.HAREKET OLDUĞU ZAMAN ALARMI ARM YANİ KURMA YAPAMIYORUM.BEN ALARMI PİR DEDEKTÖR HAREKETİ ALGILASA DAHA KURMAK İSTİYORUM.ÇÜNKÜ HAREKET ETMEDEN KURMAK BANA SAÇMA GELİYOR.BU MÜMKÜNMÜ?BİRDE PİR DEDEKTÖRÜN HASSASİYETİ PANELDEN AYARLANABİLİRMİ?MÜMKÜNSE NASIL YAPILIR??:confused:[/SIZE]

hayır kardeşim bu senin güvenliğin içindir paradox alarmın prensipi budur
hareketsiz durarak kurmayacaksan al bir kumanda tak. pır dedektörün hasasiyetini panelden ayarlayabilirsin ama paradoxun her panelibuna izin vermez ama pır dedektörlerin bazılarında hassasiyetini içindende ayarlayabilirsiniiz

MERHABALAR PARADOX ALARM 1728 PANEL KULLANMAKTAYIM.KEYPADİN ÜZERİNDE FORCE VE STAY TUŞLARI VAR.BUNLAR ACABA NE İŞE YARIYOR.BİRDE KEYPADIN OLDUĞU YERDE PİR DEDEKTÖR MEVCUT.ALARMI KURACAĞIM ZAMAN PİR DEDEKTÖRÜN HAREKET ALGILAMAMASI GEREKİYOR.HAREKET OLDUĞU ZAMAN ALARMI ARM YANİ KURMA YAPAMIYORUM.BEN ALARMI PİR DEDEKTÖR HAREKETİ ALGILASA DAHA KURMAK İSTİYORUM.ÇÜNKÜ HAREKET ETMEDEN KURMAK BANA SAÇMA GELİYOR.BU MÜMKÜNMÜ?BİRDE PİR DEDEKTÖRÜN HASSASİYETİ PANELDEN AYARLANABİLİRMİ?MÜMKÜNSE NASIL YAPILIR??:confused:[/SIZE]

hakan bey bende paradoks kullanıyorum.panel üzerindeki pir dedektörünün kurma esnasında çalışmaması için çıkış gecikmesi ayarlayabilirsiniz.bunun için yabancı diliniz varsa paradox.com adresinden dökümanlara ulaşabilirsiniz. kolay gelsin

pardon unutmuşum. paradox.com.tr adresinden de yardım alabilirsin.orada türkçe dökümanda var ben istediğimde bana çok yardımları oldu. şu anda evdeki alarmla ilgili tüm sorunları kendim çözüyorum. kolay gelsin

sayın comar 11
paradox alarm sistemlerinde tam kurma yaparken herhangi bir pırdedektör sisizi algıladığında siz alarm mı kuramassanız bunun çıkış gecikmesi ile alakası yok çıkış gecikmesi size çıkmanız için süre verir ama alarmı kurar ken hareketsiz kalmanız gerekiyor eğer hareketsiz kalmanız zor oluyorsa kumanda kullanıcaksınız başka türlüsü olmuyor kolay gelsin

sayın comar 11
paradox alarm sistemlerinde tam kurma yaparken herhangi bir pırdedektör sisizi algıladığında siz alarm mı kuramassanız bunun çıkış gecikmesi ile alakası yok çıkış gecikmesi size çıkmanız için süre verir ama alarmı kurar ken hareketsiz kalmanız gerekiyor eğer hareketsiz kalmanız zor oluyorsa kumanda kullanıcaksınız başka türlüsü olmuyor kolay gelsin

Hem çikmamiz için süre veriyor hemde nasil hareketsiz kalmamiz gerekiyor anlamadim? tam kurma da olsa farketmez egerki sizin hareketinizi algilayan dedektör gecikmeli ise alarmi kurabilirsiniz. sadece geri sayim süresi bitmeden disari cikmaniz gerekiyor.

FORCE tusu zorla kurma tusu'dur. Mesela: Tam alrm kurup evden cikmak istiyorsunuz ve alarm kontagi olan pir pencereyi acik birakmak istiyorsunuz, bu durumda sistem alarmi kurmaz ve klavyede gosterir hangi zonun acik kaldigini ve siz yinede o pencereyi acik birakip alarmi kurmak isterseniz FORCE tusuna basarsiniz pencere acik olsa bile tam alarm kurulur ama pencere ruzgarla filan kapanir ve tekrar acilirsa alarm devreye girer.STAY tusu ise evde modu'dur yani ev icindeki PIR lar filan aktif olmaz,yani gece yatarken kullanacaginiz mod'dur sadece kapi ve pencere uzerindeki kontaklar aktif olur.

stay kurma belirli bölgeleri kurma , veya siz evdeyken kullanmadığınız alanları kurmak için kullanılır . yalnız bunu programdan tanıtman gerekir işi bilen birinden yardım alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri