pic 16f84a hakkında soru

şimdi şunu farkına vardım hex kodumu pic e yolaldıktan sonra picimi devrenin üzerine koyduğumda 4 ve 5 . (yani mcrl ve toprak bacağı kısa devre durumunda kullandığım programlıyıcıdamı bir sorun acaba yada seri portlarımdamı)

AMA .IKIŞ VERDİĞİM BACAKLARDA 0,16V BİR GERİLİM GZUUYO PİCDE RESET UCU TOPRAĞA BAĞLI OLDUPUNDAN LEDİ YAKMIYO GALİBA

MCLR (4) ucu uygulama devresi tarafından Vss (gnd, 0, 5 nolu ayak) temas ediyorsa pic sürekli resetleneceği için çalışmayacaktır. Bu kısa devre pic in kendi içinden kaynaklanıyorsa pic arızalınmış olabilir.

bu yuzden yeni pic aldim onada hex dosyasini attim tekrar 4 bacakla 5 bacak kisa devre oluyo
problem programliyicadami. programliyicida yeni ladim bu arada yoksa baska yerdemi

programlayıcına pic takmadan kontrol etme şansın varsa, programlama esnasında (4 nolu ayak) buraya 12,5v-13v gerilim gelmesi gerekir, eğer daha yüksek bir voltaj geliyorsa bu pic in arızalanmasına neden olacaktır.

anlayamadim valla
hex i yolladigim picin 4 ve 5 inci bacagi kisa devre oluyo
nasil olcucegimi soyleyebilirmisin

sağlam pic i (4. 5. ayak normal) takıyon programcıya çıkınca bakıyon ayaklar(4. ve 5.) kısa devre olmuş, sorunun bu mu?

kardes acikcasi bende anlamadim dun aldigim avometremi bozuk acaba herseye otuyo musaitsen ************ ekleyip yardimci olurmsun

__________________________________________________________________________________________

Konu içerisinde site adresi e posta vb adresler vermek yasaktır özel mesaj yoluyla ulaşatırabilirsiniz

Bu mesaj 07 Haziran 2008 tarihinde saat 14:57 de PIC_achu tarafından değiştirilmiştir.

konuyu takip eden arkadaşlar olabileceği için yazma gereği duydum. Arkadaşımızla msn de olan görüşme ve değerlendirmelerimiz sonucunda, pic programlama kartıyla ilgili bir problem olduğu ortaya çıktı. (MCLR pin ine yeterli gerilim gelmediği için 12,5v-13v pic programlama moduna geçmemekte)

ilgilenen arkadaşların blgisine

wdt ın resetleme zamanını ortaya koyan programı yazabilecek arkadaş varsa acil bana ulaşsın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,329
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri