PNP Tipini NPN Tipine Dönüştürme

elo

Üye
Merhabalar
npn gırıslı bır plc ye pnp çıkışı olan bir sensörü nasıl bağlantı yapabılırım.
(pnp çıkıslı bir sensörü nasıl npn tıpıne dönüstürebılırım)

sımdıden yardımlarınız icin teıekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
24v bir röle bağla sensörün çıkışına röledende com girişine eksi vererek çıkış alırsın

merhaba
hızlı bır cıkıs almam gerekıyor role yavas kalır

bunun için arkasına bir transistör bağlaman yeterli nette araştır yapması kolay her ikisi içinde geçerli

Bir transistörle yaparsa evirmiş olur.O yüzden ikinci bir transistörle (open collector) tekrar inversiyonu geri alması lazım.

Merhaba,
transistör, dirençler bunları baglamak, kit yapmak, koyacak yer bulmak, sıkıntılı olabilir. Bütçeniz uygunsa, Weidmüller, phoenix gibi firmaların bu işler için kullanılabilecek klemens tipinde opto kulör leri var. Manuellerden seçmen yeterli.
Kolay gelsin.

yavaş kalmıyacaktır buna eminim çünki kenar kontrölü devresinde kullandım okadar hassaslığı olan yerde sorun yaşamadım yanı sensor çıkış verince rolede çekıcek ne değişecekki ..

Transistörlü yapmak en garanti yol.Üstelik yer sorunuda olmuyor.Ben pnp çıkışlı bir fotoseli npn girişli telemeganique plc ye bağladım.Problemsiz çalışıyor. BC 337 transistör 1K direnç.

Ben optocoupler kullanarak çevirmiştim. Bir sorun yaşamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri