Prizde 6 Kablo Var?

Merhabalar. Balkonda bir prizim var ve de klima dış ünitesi balkona kuruldu. Balkondaki prizden elektrik alıp sigorta bağlantısı yapacaktım klima için. Ancak prize kontrol kalemi soktuğumda ışık yanmıyor kalemin. Ön plastigini söktüm 6 kablo çıktı. Her renkten 2 şer tane. Bir çeşit başka prize çoğaltma anlamında Atlama tabiri olarak geçiyormuş herhalde. Bu 6 kabloya kalemle dokunduğumda hiç birinde kalemin ışığı yanmıyor. Ancak prize elektrikli alet takınca çalışıyor. Bu nasıl bir iş? Ve ben bu prizden klimaya sigortasına da çıkış verebilir miyim? Zaten o prizi çok nadir kullanırım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
O pirizden başka pirize atlama yapılmış.
Kontrol kaleminiz arızalı veya tam temas
ettiremiyorsunuz.Pirizlere,10 amperden !
büyük alıcılar bağlanamaz.Klimanız,9000-
Btu dan büyük ise,bağlamamak ge-
rekir.Sigortasıda B16 dan büyük olmamalı

Merhabalar. Balkonda bir prizim var ve de klima dış ünitesi balkona kuruldu. Balkondaki prizden elektrik alıp sigorta bağlantısı yapacaktım klima için. Ancak prize kontrol kalemi soktuğumda ışık yanmıyor kalemin. Ön plastigini söktüm 6 kablo çıktı. Her renkten 2 şer tane. Bir çeşit başka prize çoğaltma anlamında Atlama tabiri olarak geçiyormuş herhalde. Bu 6 kabloya kalemle dokunduğumda hiç birinde kalemin ışığı yanmıyor. Ancak prize elektrikli alet takınca çalışıyor. Bu nasıl bir iş? Ve ben bu prizden klimaya sigortasına da çıkış verebilir miyim? Zaten o prizi çok nadir kullanırım.

Yerinde tesbit etmek gerek .
Kontrol kaleminiz bozuktur veya kontrolunu yapamıyorsunuz
Yada faz kablosu arasında anahtar vardır .

Bu prizden enerji almanızı tavsiye etmem .

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,166
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri