Profilo cm0600k çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor.

Murar

Üye
Selam arkadaşlar profilo marka çamaşır makinam suyu boşaltmamaya başladı, netten araştırdım pompadan kaynalı olabileceğini öğrendim fakat diğer makinalarda olduğu gibi önünde altında veya yanında suyu boşaltmak için bir yer yok.Resimdeki pompa var ve ne yapsam açamadım , vidaları sökmeyi denedim fakat vidanın bitanesi çok sote bir yerde çıkartamadım, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

https://i.kontrolkalemi.com/1/gvrzf.jpg

Selam arkadaşlar profilo marka çamaşır makinam suyu boşaltmamaya başladı, netten araştırdım pompadan kaynalı olabileceğini öğrendim fakat diğer makinalarda olduğu gibi önünde altında veya yanında suyu boşaltmak için bir yer yok.Resimdeki pompa var ve ne yapsam açamadım , vidaları sökmeyi denedim fakat vidanın bitanesi çok sote bir yerde çıkartamadım, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
https://i.kontrolkalemi.com/1/gvrzf.jpg

açıklamada herşey yazıyor.

gvrzf[1].jpg

Çok saolun , çok teşekkür ederim.pompanın sadece yuvarlak içine aldığınız bölgesinimi değiştirmem gerekir, temizleyip tekrar taksam olur mu?

Çok saolun , çok teşekkür ederim.pompanın sadece yuvarlak içine aldığınız bölgesinimi değiştirmem gerekir, temizleyip tekrar taksam olur mu?

evet yuvarlak içinde gösterdiğim kısmı yani sadece pompa kısmını değiştirin.eğer söktüğünüzde içinde bir şey çıkarsa pompa pervanesinin dönmesine engel olmuş olabilir o yüzden temizleyip tekrar yerine takıp deneyin sorunsuz çalışır ise pompayı değiştirmenize gerek yok.

Hocam Allah razı olsun, dediğin gibi çıkarıp temizleyip yerine taktım suyu tahliye etti.Sayende 150-200 liradan kurtuldum bu yoklukta. tekrar çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri