RS-232 Sniffer: Seri porttan haberleşen bir cihazın trafiğini dinlemek

javada rxtx kütüphanesini eclipse yada netbeas e plug in ederek sniffer yada rs232 yada rs485 sniff edebilir yada direkt veri gonderip alabilirsinizde isteyen olrusa yazmıs oldugum programı yada detayları aktarabilirim

Python ile yazılmış bu program seri porttan haberleşen iki cihaz arasındaki trafiği dinlemeye yaramaktadır. Cihazlardan biri, birinci seri porta, diğeri ikinci seri porta takılır. Sonra program çalıştırılır. Cihazlar, hattın dinlenmesinden etkilenmez ve normal çalışmasına devam eder.

Bu programı, haberleşme protokolünü bilmediğim iki cihazın nasıl haberleştiğini çözmek için yazdım. Benzer bir problemi olanların işine yarayabilir.

RS-232 Sniffer

Merhaba,
Ben python ile rs232 ye bağlı bir cihaza 83,84,13 göndermek istiyorum ve adından aynı prottan cihazın göndereceği değerleri almak istiyorum. Elinde kod olan var mıdır acaba?

Ben python ile rs232 ye bağlı bir cihaza 83,84,13 göndermek istiyorum ve adından aynı prottan cihazın göndereceği değerleri almak istiyorum. Elinde kod olan var mıdır acaba?

Linkteki koddan faydalanabilirsin. Decimal 83, 84 ve 13 karakterlerini gondereceksen python_serial modulunu yukledikten sonra soyle birsey yapacaksin:

import serial

seri = serial.Serial()
seri.port = 0
seri.baudrate = 9600
seri.bytesize = 8
seri.parity = 'N'
seri.stopbits = 1
seri.timeout = 2.0

seri.open()
seri.write("%c%c%c" % (83, 84, 13))
buffer = ''
try: buffer = seri.read(512)
except: pass
print(buffer)
seri.close()

Linkteki koddan faydalanabilirsin. Decimal 83, 84 ve 13 karakterlerini gondereceksen python_serial modulunu yukledikten sonra soyle birsey yapacaksin:

import serial

seri = serial.Serial()
seri.port = 0
seri.baudrate = 9600
seri.bytesize = 8
seri.parity = 'N'
seri.stopbits = 1
seri.timeout = 2.0

seri.open()
seri.write("%c%c%c" % (83, 84, 13))
buffer = ''
try: buffer = seri.read(512)