Sürekli Çalışacak Ve Yetiştirilmek Üzere Eleman Alınacktır.

abicim kusura bakmayın ama buradan gelecek elemanlardan nesana nede bana para kazandırmazlar tam tersine piyasadaki 3 kuruşluk ihtibarımızada sarsarlar ben hayatımda lik defa referansız radyoya eleman için ilan verdim ve gelenlerden gözümün tutuğu elemanı işeladım ve nereye gönderdiysem bir şikayet geldi ve ondan sonra işine son verdim ama çok sıkıntı yaşattı tüm işdüzenini buzdu ve arkasından 3 tanede ustamın da işine son vermek zorunda kaldım bu sebebten tanıdığım kişilerin referansı olmadan eleman almama kararı aldım sende çok dikkat et sevgili dostum bizim mesleyimizden dolayı her yere giriyoruz her evegidiyoruz bizim için elemandan önemlisi 3 kuruşluk ihtibardır.tabikide bazı elemanlar hariç onlarında kıymetini bilmek lazım.

Mehmet kardeş kusura bakacagız. Herkesi aynı kefeye koyuyorsun. Burda ki insanlar işe yaramazsa sende durma burda bence. Senin itibarından daha fazla bizimde itibarımız var. Patronsun diye böyle konuşma hakkını kendinde bulamazsın selamlar.

dagıstanlı kardeş patron neden memlun olduğu bir kalfayı veya ustayı işten çıkarsın veya eleman neden işten çıksın boşta kalsın ya opatronda bir sorun vardır yada boşta kalan elemanda sorun vardır sen şimdi bana diyeceksinki patronlar sütenten çıkmış ak kaşıkmı evet deyillerdir elbekte bizlerdede sorun vardır bizlerdeki sorun bizim batmamıza neden olur evet bizde bir firmada çalışmaya başlarız heralde elemanlarda patronun kestigi faturayı tamamını cebine kalıyor sanıyorlar galibaga hiç masrafları konuşmuyorlar bir 700tl magaşlan elemanın aylık bir patrona maliyetini sen hesapla birde yaptıgın işi hesapla birde devlete ödenenleri hesaplar opatron 700tl mağaş alan elemanın üzerinden ne kadar para kazanıyor inan ya 100tl yada 200tl yi gecmez vede aldığı rixde cabası ne yapalım sen söyle şimdi sen konuş patron melun oldugu elemanı bir şekilde ellinde tutar çıkmasına izin vermez elemanda işten çıkmaz cıksa bile hemen bir işe girer internetten aylarca iş aramazlar doğrumu az mağaşı beyenmeyen çok mağaşı hiç bulamaz doğrumu kadeş

maaş gayet güzel.800 tl maaş alan mühendisim.yeni mezunum ama bilgi birikimi konusunda kendimi geliştirdim ve bütün gün ayakta çalışıyorum.Nesini beğenmiyorlar anlamıyorum :). avrupa yakası olsa ben de başvurabilirdim.çalışmalarınızda başarılar

kardeş herkes senin gibi olsa inan türkiyede iş sizlik olmaz adam 1600 tl mağaşı beyenmiyor sonrada iş sizlikten parasızlıktan yakınıyor vede kavelerde kumar peşinde seni çok tebrik ediyorum ve de çalışmalarında başarılar diliyorum

çalışmak değil kısa yoldan kazanmak , yorulmadan kazanmak , ilk girişte yüksek ücret talep etmek peşindeyiz ... yaaa bi çalış görelim hakkını o zaman iste işverende eş.... değilya sen ona kazandırırsan oda sana kazandırır . bazı forum yorumcuları ( spor yorumcuları gibi ) masa başından yorumlarla insanların kafasını karıştırıyor , dünkü çinliler bugün 3-5 dolara çalışırken biz burada 1.600 TL ( 900 - 1000 ) DOLARA adam çalıştıramıyoruz millet iş beğenmiyor . ondan sonrada işsizlik var diyorlar işsizlik yok tembellik var .......

Mehmet kardeş kusura bakacagız. Herkesi aynı kefeye koyuyorsun. Burda ki insanlar işe yaramazsa sende durma burda bence. Senin itibarından daha fazla bizimde itibarımız var. Patronsun diye böyle konuşma hakkını kendinde bulamazsın selamlar.
1994 elektrik mezunuyum arkadaşım siz haingi dönem mezun oldunuz acaba . sözlerin biraz ağır olmuş herkesin itibarı kendine göredir . patronun itibarı insanlık olarak herkesle aynıdır sadece sorumluluğundan ve ticari ilişkilerden dolayı bazı farklı değerlendirmeler olabilir yoksa herkes insan ve herkes inancına göre imamın kayığına biniyor yatla giden yok güverte bölümü mezunu olanlarda dahil .

kardeş herkes senin gibi olsa inan türkiyede iş sizlik olmaz adam 1600 tl mağaşı beyenmiyor sonrada iş sizlikten parasızlıktan yakınıyor vede kavelerde kumar peşinde seni çok tebrik ediyorum ve de çalışmalarında başarılar diliyorum

başka bir konuda 1640 lira maaş aldığımı söyledim 3 yıl önce işe girerken maaş konuşulurken ne istiyorsun dediklerinde 15 gün çalışırım bakarsınız istemezseniz çalışmam parada istemem dedim ve hiç zam istemedim maaşım 1550 lira 90 lirada asgari geçim parası alıyorum 1640 sence o patronum bana neden o parayı veriyor ? ben ile beraber 6 kişi daha girdi işe şimdi ise sadece ben varım o girenlerin arasında saat 02:29 ben şimdi kapattım plc yi programlama öğrenecem diye bu saatlere kadar çalışıyorum açıktan okul okuyorum ingilizce kursuna gidiyorum mesajlarıma bak gece 2 de 3 de anca girip bakabiliyorum

iş yerindede bu böyle 3 yılda yıllık izin kullanmadım (kızım doğduğunda 10 gün hariç ) 1 yada 2 gün hariç geç gitmedim ne iş olursa yaptım ve yapıyorum ama mustafa usta olarak kalmak istemiyorum gelişmek istiyorum bu iş yerinin bana verebilecekleri sınırlı eger ciddi bir şirket bulursam 1000tl ile de işe başlarım 1 yada 2 yılım gider ama gelişirim bilgim artar daha sonrada adam gibi bir maaş a insan gibi şartlarda çalışırım

800 lira maaş alan mühendis tabiki 800 lira alacak ne alacak tecrubesi ne kadar ama o kişi bi 30 yasına gelsin o zaman maaş konuşalım çalıştığımız mühendisler çok iyi paralar alıyor yanındaki yeni mezunlarda 800-1000 lira gibi ücretlerle çalışıyor peki bu arkadaş evlense kirada otursa ne yapacak bir insanın geçinebilmesi için iki yol var ya masrafını kısacak ya gelirini arttıracak çalışacak çabalıcak tecrube kazanacak ondan sonra karşımıza mühendis bey olarak çıkacak

insanlar işe girerken her şeyi yaptıklarını söylerler bir tahta üzerine 2 daireli bir zil tesisatı yaptırın yada bir vavien tesisatı örneği tabiki sizin işiniz ile ilgili 1 2 örnek ona göre alın işe tabiki işinize karışmak bize düşmez ama her sorunun bir de çözümü var

hiç kumar oynamadım kahveyede gitmem işsizlik varmı bana göre yok tembel adam var hiç bir yeteneğe sahip olmayan insanlar yüksek maaş istiyor sonrada iş yok deniyor

bir kişinin arkasından bu şekilde yazmak da size yakışmadı o kişi ile bir görüşün belki mantıklı bir açıklaması vardır

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-yetistirilmek-uzere-calismak.html#post398317

neyse çok uzattım kolay gelsin

Son düzenleme:
arkadaşlar sizler beni yanlış anladınız galibaga ben birilerini ima etmiyorum genel olarak konuşuyorum ama bu konuşmalarımı üstüne alanlar varsa onlardanda özür dilerim hım gelelim benim patronluğuma bizim mesaimiz sahan saat 9 da başlar akşamın uçu acık paydos belli olmaz ustalarım işi kaçta bırakırsa ama şidiye kadar işi akşam işi 8 den önce hiç bıkarmadılar benim verdigim mağaşa gelin ce 1996 dan bu güne kadar çalışan ustama 900 tl magaş veriyorum ama 5000de verseniz benim personelimi benim yanımdan cıkmazlar neden diye soransanız benim personelim bellirlerki onların dertleri benim derdimdir bir sorunların oldugunda personelime önce bana gelin eyer beni aşarsa başkasına gidin derim vede bir taneside başını kadırıp birnin karısına kızına bakmaz gönderdiyimiz yerlerden bir şikayet getirmezler yemek bile çiynenmeden yenmiyor önce patron kazanaçak sonra personel kaznacak patron kazanmadan personel hiç kazanamaz beni bildiyim sistembu

Siz görün 5 bin verildiğinde ışık hızıyla ustanız yer değiştirir, her türlü iddaya girerim, zaten 5 bin lira olsa bir çok sıkıntısıda oluşmaz zaten, haksız mıyım? :) Asgari ücret 700 tl yi geçtiği ortamda 16 yıllık usta eğer 900 lira alıyorsa, sadece tek kelimyle yazık derim. Herkes patron çocuğu olarak doğmuyor Mehmet bey, 900 lirayı nasıl bir ustanıza layık görürsünüz. Açlık sınırının altında, o ustanızın nasıl bir ailesi ve cocukların ihtiyaçlarını karşılayacak. Bu mesleği bu kadar itibarsızlaşatırmayın, emin olun en çok zararını siz çekersiniz. Hiç bir kalife insan elektrikçi olmaz bu ücret ve çalışma koşullarında. Çalışanda bir insan Mehmet Bey, hem zaman hem işin niteliği olarak eminim bunu hatırlayın, eğer çalışana normal insanı şartları sunamıyorsanız, iş verenlik yapmayın. Herkes iş veren olmak zorunda değil. Şimdi diyeceksiniz, vergisi mesaisi ile 2 bin lirayı geçiyor maliyeti, bende derim olacak o kadar yıllarını vermiş bir ustanın o kadar külfeti olsun artık.

ya kardeş yelek 87 binim ustalarımın durumları ben benden kütdeyillerdir sen olları bence acıma sen bana acı bak utamın 160m2 3+4 merkezde kalörüferli asansürlü lüx daire şunada nakit satsa 200bin ne hemen ben alırım atında 2006 wosvagen caddı fül olanlardan kızı oğlumla aynı özel okulda lik okul 2. sınıfta ve bu sutam bana bunların parasını bana aklına geldiyinde bana 50tl 100 tl gibi aydan aya öder benim diyer personellerim de aynı sen ver 5 bin geliyormu bak gelelim patron çocuguna okudan sonra saat 16 dan 20ye kadar inşaatlarda takımları toplar yani cıklık yapar okul haçlığını kazansın para kazanmasını örensin ve insanları ve insanlığı öğrensin diye patron çocugu olmak inan bir personel çocugu olmaktan çok daha zor

Forum istatistikleri

Konular
128,408
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri