s7 300 online bağlantı kuramıyorum

mpi kabloların çoğu 32 bittir. İşletim sisteminiz 32 bit mi, 64 bit mi? Buna dikkat edin.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Win7 ultimate 64 bit OS ve Siemens USB/Mpı kablo haberleşiyor,kullanıyorum.

Arkadaşlar iki çeşit MPI kablo vardır. Bir tanesi 32 Bit işletim sistemlerinde çalışır, diğeri 32-64 bit işletim sistemlerinde çalışır.

Konu benzer burada sormak istiyorum.
Yeni gelen makinalarda S7 300 PN cpu var, mpi port yok ethernet var ve ben bir türlü ethernetten baglanmayı basaramadım.Elimde PLC lerde çalışan program mevcut,online olamıyorum.
Set Pg/pc interfaceden ethenet secmek yetmiyor.
Ne yapmalıyım?

Konu benzer burada sormak istiyorum.
Yeni gelen makinalarda S7 300 PN cpu var, mpi port yok ethernet var ve ben bir türlü ethernetten baglanmayı basaramadım.Elimde PLC lerde çalışan program mevcut,online olamıyorum.
Set Pg/pc interfaceden ethenet secmek yetmiyor.
Ne yapmalıyım?
PC'nin ip adresi ile PLC'nin ip adresini aynı guruptan yapmalısınız.

PC IP adres: 192.168.1.10
PLC IP adres: 192.168.1.11

gibi olmalıdır.

Selâmün aleyküm bende bole bi bağlantı kuramiyor hatasiyla karsilastim ben set pg pc de nekadar haberleşme seçeneği varsa deneyerek çözdüm ppi mpi değiştirerek sorunu çözdüm bilmem belki isinize yarar kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri