S7 300-PT100

bsfrot

Paylaşımcı üye
Kolay gelsin,

Elimde 6ES7 331-1KF02-0AB0 Analog input modulu var.Bu modulle PT100 değerini okuyabilirmiyim.Eger modul uygun değilse araya ne tür bir dönüştürücü koymalımıyım?

Şimdiden herkese teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ben bunun için çok uğraştım.Hardware de ekli olan analog inputun üzerine çift tıkladığımda açılan pencerede imput özelliklerini Measuring Type ve Measuring Range nasıl seçilmelidir.

NOT: pt 100 2 uçlu olup kesinlikle sağlamdır.

S7-300 Analog modülüyle PT100 kullanmak istiyorum. Modül PT100 kullanımını destekliyor (..7KF02..). Analog modülü A konumuna getirdim. HwConfigden kanalı RT PT100 Std. ye ayarladım. Bağlantıları dökümanına göre yaptım.

Siemens Industry IA/DT/BT Service&Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

https://www.kontrolkalemi.com/forum/siemens-plc-program-and-dokumanlar/4147-s7-300-analog-modulde-pt100-kullanimi.html

iyi çalışmalar.

kardesım bsfrot sana analog her olcumle ılgılı tek tavsıyem pr electronıcs ın cihazları olucaktır.4-20 ma 0-10V ne ıstersen herseyı bırbırıne cevırıyor ve gurultuden ne olursa olsun etkılenmıyor ızalasyonu cok basarılı analog degerı cakılı bırakıyor zerre oynatmıyor cok harıka bır cevrım cıhazıdır sıkıntın neyse cozum olucaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,427
Kullanıcılar
450,344
Son üye
uyarlar

Yeni konular

Geri