Sensörü devre dışı bırakmak istiyorum

mazdek

Üye
Selam arkadaşlar. Bende elektrikli bir beşik var. Bozulunca biraz kurcaladım, şu sonuç çıktı. Bu aletin hiçbirşeye yaramayan sensörü yüzünden alet çalışmamakta. Sensör üzerindeki kablolardan birine parmağımla dokununca alet çalışıyor. parmağımı çekince tekrar duruyor. Pratik olarak ne çözüm bulabilirim devamlı çalışması için.

Hiçbir sensorü hiçbir üretici öylesine koyacağını sanmıyorum. Devrede bir sensor varsa mutlaka sensörün okuması gereken bir durum vardır.

Devrenin resmini ve sensörün olduğu yeri gösterirseniz belki durumu değerlendirip yardımcı oluruz.

kolay gelsin.

mesele şu, kablonun parmağımla dokunduğumda alet çalışıyor. kabloya ne bağlasam insan vücudunun yaptığı etkiyi yapar.

Kablonun bağlı olduğu yer kopuk yada devrede lehim çatlağı olmasın siz dokununca çalışıyor olmasın ?

yok hocam değil. sanki benden elektrik alıyor gibi

Hiçbir sensorü hiçbir üretici öylesine koyacağını sanmıyorum. Devrede bir sensor varsa mutlaka sensörün okuması gereken bir durum vardır.

Devrenin resmini ve sensörün olduğu yeri gösterirseniz belki durumu değerlendirip yardımcı oluruz.

kolay gelsin.
Kesinlikle katılıyorum, hiç bir devre elemanı cihazda boş yere kullanılmaz. Eğer o sensör olmuyorsa onun yerine aynı görevi görebilecek bir sensör bağlayabilirsiniz. Sensör ve devre hakkında biraz bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

anlatamıyorum size durumu. sensörün ne halta yaradığı umrumda değil. cihazın çalışmama nedeni bu sensör ve aynı aletten yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla çok şikayet var bu sensör yüzünden. birisi bana şunu açıklasın lütfen; sensör üzerindeki bir bakır tele ben dokunduğumda alet çalışıyor diğer kablolara dokunduğumda çalışmıyor. yani vücudumdan elektrik mi alıyor yoksa topraklama görevi mi görüyorum nedir bundaki sebep? devreyi mi tamamlıyor benim elim?

nereye hangi kabloya dokunduğunu kimse bilemez piyasada bi dünya sensör var. Ne verirsen onu alırsın, yardım almak bulmak için detay vermelisin. Varsa ambalaj üzerindeki yazılar özellikler, net çok sayıda fotolar ekle.

beşiğin çalışma prensibini anlatmadan drek soruya geçersen istediğin cevabı tabiiki alamazsın arkadaşlardan. yoksa bu bebek ağlayınca sallanan beşiklerden olmasın

ben dokununca çalışıyor. bunun alternatifi ne olabilir. ne bağlamam lazım. insan vücudu etkisi görsün.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,376
Kullanıcılar
450,249
Son üye
Okanuzunoglu

Yeni konular

Geri