Serit Led de Problem Yardımcı Olacak Varmı ?

Kalununa

Üye
5 Metrelik Şerit Led e 2 Amper Adaptör Takmıştım Isınıyodu Elektrikciye Sordum Trafo Isınır Dedi Ben Biliyodum Ama Anormal Bi Isınma Oluyodu 45 Dk da En Son Bıraktım 1 Saat Yandı Kapatıp Açiym Dedim Açtım Yandı Söndü Birdaha Denedim Yanmadığını Gördüm Simdi Led Mi Öldü Yoksa Adaptörde Mi Sıkıntı Oldu Yardımcı Olursanız Sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bir voltmetre ile aradığınız cevabı net/kesin olarak bulabilirsiniz,

adaptör çıkışını ölçün...

Voltmetreniz yoksa adaptör çıkışına 12 volt ile çalışan herhangi bir eleman (lambai röle vs) bağlayın,

çalışırsa sizindir, çalışmazsa toprağa gömün gitsin.:D

Bu kadar basit.

Voltmetrem Var Ancak Kullanmasını Tam Olarak Bilmiyorum DC Yerine Kaç a Almam Gerekli 20 100 bide led patlamış olabilirmi ?

Ölçeceğiniz gerilim değerinden daha büyük kademeye ayarlamalısınız.

Adaptör çıkışı 12 V, bu durumda DC 20 Volt kademesi size yeter.

Resimde görüldüğü gibi olmalı kademe ayarınız:

voltmetre.jpg

Çıkışı Kaç Olarak Görmeliyimki Arızası Olduğunu Anlamam İçin ?

Okuduğunuz değer 10-14 V aralığında ise ( yani 11,12,13 volt okuyorsanız) adaptör sağlamdır.

Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla (aşırı ısınmadan dolayı) sizin ledler sağlam olup, adaptörünüz arızalıdır.

Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkür Ederim Kusura Bakmayın Acemiyim Biraz Uğraştırdım Tekrar Sağolun :).

Rica ederim,

ölçtünüz mü?

Sonuç nedir?

0.00 Olarak Gözüküyor Ölçtüm ? :)

:D :D :D

Şimdi de ledleri kontrol ediniz,

led uçlarını + ve - kutuplara dikkat ederek bir araba aküsüne bağlayın,

ledler yanarsa sorun yok,

yanmazsa eve girmeden önce çöpe bırakın. :D

Forum istatistikleri

Konular
128,389