Servo Motor Seçimi?

Merhaba dostlar,

Bir servo motor seçimi için yardımlarınızı beklerim. İlk defa bir projede servo motor kullanacağım. Ben ihtiyacım olan özellikleri yazayım sizden marka ve mümkünse model tavsiyelerinizi rica edeyim.

Flanş 45 mm. veya altı. Güç 0.4KW

Devir çok da önemli değil, 180° ileri geri çalışacak, boyutu önemlidir.

Ekonomik olması da ayrı bir tercih, ENDA'ya baktım, boyut olarak 60'ın altında bulamadım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
-Bu sistemler çok pahalıya patliyor ama benimde ilgi alanım link için teşekkürler

ben birde mecapion marka servo ve sürücüye bak derim

merhaba
sorun yaşamayacagımız iyi ve sorunsuz bir servo önere bilirmisiniz ?

Merhaba dostlar,

Bir servo motor seçimi için yardımlarınızı beklerim. İlk defa bir projede servo motor kullanacağım. Ben ihtiyacım olan özellikleri yazayım sizden marka ve mümkünse model tavsiyelerinizi rica edeyim.

Flanş 45 mm. veya altı. Güç 0.4KW

Devir çok da önemli değil, 180° ileri geri çalışacak, boyutu önemlidir.

Ekonomik olması da ayrı bir tercih, ENDA'ya baktım, boyut olarak 60'ın altında bulamadım.

yük nedir ?
redüktör var mıdır?
sistem hızı yavaslamalardaki atalet nedeni ile önemlidir.
piyasada uygun fiyatlı motorlar için standar gövde genelde 60 tır. Daha altı muhtmelen fiyatı arttıracaktır.

Çalıştığım işyerinde Kollmorgen motor ve sürücüler mevcut, daha hiç sorun yaşadığımı hatırlamıyorum.

delta , panasonic , mecapion , oemax bunlara bak derim. İçlerinde bence en kalitesi panasonic'tir , ama diğerlerinden pahalıdır. Birde fiyatı etkileyen unsurlarda dahili pozisyonlama yapıp yapmaması , frenli - frensiz oluşu fiyatları etkiler. Seçimde bunları gözününe almanız gerekir.

servo motor ile alüminyum sacın hareketini sağlayacağım..ve plc ile sac aralarında 1'er metre olan delme ve kesme ünitelerinde durup bu işlemleri gerçekleştirecek..acaba sacın bu hareketi servo motor ile nasıl kontrol edilir ve ne tip plc,servo motor(ac mi dc mi?) ve sürücüsü kullanmam gerekli..yardımcı olursanız çok sevinirim..

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri