Siemens v90 servodan hata kodlarını plc ye alabiliyor muyum

Berk epli

Üye
siemens v90 servodan hata kodlarını plc ye alabiliyor muyum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S120'de r2131 parametresini boş PZD'ye atayarak okunabilir. V-ASSISTANT yüklü değil şu an. Orada parametre listesinden kontrol ederseniz muhtemelen V90 için de vardır.

S120'de r2131 parametresini boş PZD'ye atayarak okunabilir. V-ASSISTANT yüklü değil şu an. Orada parametre listesinden kontrol ederseniz muhtemelen V90 için de vardır.
parametreyi sinpara komutu ile alınıyor diye okudum pzd ye atama yapıp s7 1200 den nasıl okuyabilirim

PZD dediğimiz şey process data oluyor. Telegram seçimi yaptığınızda gelen veriler ve gönderdiğiniz verilerin her biri PZD. Eğer doğrudan IW40 gibi şekilde erişmek istiyorsanız bunu free telegram seçip yapmanız lazım.
sina_para ile çekeceksiniz bunu yapmanıza gerek yoktur diye tahmin ediyorum.

PZD dediğimiz şey process data oluyor. Telegram seçimi yaptığınızda gelen veriler ve gönderdiğiniz verilerin her biri PZD. Eğer doğrudan IW40 gibi şekilde erişmek istiyorsanız bunu free telegram seçip yapmanız lazım.
sina_para ile çekeceksiniz bunu yapmanıza gerek yoktur diye tahmin ediyorum.
bunu deneyeceğim ama yanlış hatırlamıyorsam free telegram çıkmıyordu hiç görmedim

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri