SoMachine Windows 8 de çalışıyor mu?

xbreak

Üye
SoMachine Windows 8 ile uyumlu mu yani program çalışıyor ama plcye aktaramazsın dediler de kullanan var mı acaba ???

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ben kullandım. Usb kablosunu denemedim, ethernetten yükledim sorun olmadı.

Ben kullandım. Usb kablosunu denemedim, ethernetten yükledim sorun olmadı.

Ethernet üzerinden hangi platformda hangi CPU ya yükleme yaptınız ?

Ben XP kullanıyorum ama M238 e SL1 portu üzerinden ethernet ile bağlanamadım. Mini usb kablo ile Somachine platformundan bağlanabiliyorum. Ethernet üzerinden yaptığınız bağlantıyı anlatırsanız memnun olurum.

windows 7'de çalıştığı gibi win8'de de çalışıyor. Ekstra bir ayara gerek yok.

Tm238 deki SL1 portu haberleşme için.Program tükleyemezsin.
Program yeri mini usb.
Benim bildiğim W8 için SoMachine 'in yeni versiyonu çıkacak.Arkadaş kullandım diyor şaşırdım doğrusu

Tm238 deki SL1 portu haberleşme için.Program tükleyemezsin.
Program yeri mini usb.
Benim bildiğim W8 için SoMachine 'in yeni versiyonu çıkacak.Arkadaş kullandım diyor şaşırdım doğrusu

teşekkür ederim... SL1 portuna RS485 modbus RTU bağlamamız mümkün mü... Modbus RTU şeklinde gelen bir bilgi var... A,B,SG olarak 3 kablolu... Bunu SL1 portu üzerinden haberleştirmesini yapabiliriz o zaman değil mi...

Somachine nin yeni versiyonu çıkacak... çok yakında :) ama şu anda kimse de yok...

somachine 3.1 versiyonu win8'de sorunsuz çalışıyor. Ben M258 serisi plc kullanıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım. eğer win8 ile ilgili nerede sorun yaşıyorsanız yardımcı olmaya çalışırım. somachine 4.1'de sanal makinaya yeni kurdum henüz incelemedim ama sadece plc'de (M218, M221, M238, M241, M251, M258) 6 çeşit plc destekliyor. diğer cihazlar da değerlendirildiğinde çok geniş bir platform halini alıyor.

Kurulum ekranında neleri desteklemesini istiyorsanız seçiyorsunuz. Bir Örnek.
yZBNchl.png

Yeni proje ekranında hangi cihazları desteklediğini görebilirsiniz.
15ckSBf.png

Od5ZKK4.png

somachine 3.1 versiyonu win8'de sorunsuz çalışıyor. Ben M258 serisi plc kullanıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım. eğer win8 ile ilgili nerede sorun yaşıyorsanız yardımcı olmaya çalışırım. somachine 4.1'de sanal makinaya yeni kurdum henüz incelemedim ama sadece plc'de (M218, M221, M238, M241, M251, M258) 6 çeşit plc destekliyor. diğer cihazlar da değerlendirildiğinde çok geniş bir platform halini alıyor.

Kurulum ekranında neleri desteklemesini istiyorsanız seçiyorsunuz. Bir Örnek.
yZBNchl.png

Yeni proje ekranında hangi cihazları desteklediğini görebilirsiniz.
15ckSBf.png

Od5ZKK4.png

Yeni model PLC ler acaba 3.1 içersinde bir güncelleme ile tanıtımı yapılacak mıdır ?

Forum istatistikleri

Konular
128,386
Kullanıcılar
450,273
Son üye
rawengineer

Yeni konular

Geri