Su soğutma devresi ..

Kaskad sistemi çıkış suyu sıcaklığının hassas kontrolü için önerdim.

dakikada 3 debinin değeri nedir ? metreküp mü ton mu kilo mu ? burdan cihaz kapasitesi çıkacak ,

Ancak , şunu göz önünde bulundurunuz chiller ler dizayn edilirken giriş çıkış sıcaklıkları 4-5 derece fark olarak hesaplanır. sizin istediğiniz çok yüksek bir sıcaklıktır bu nedenle kaskad birden fazla ünitenin seri bağlanması ile çözümü önermiştim.

Ancak cihazınızın kapasitesi 3 - 5 - 10 kw ise belki özel dizayn bir cihaz yapılabilir düşüncesindeyim. eşanjörde ona göre büyük seçilmeli. Bu sadece bir fikirdir. Üzerinde detaylı düşünmeden olur diyemiyorum.

kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaskad sistem çok maliyetli olmazmı

Su sıcaklığı +55 derece
Dakikada 3 debi
Hava sıcaklığı minimum 30 maximum 60 derece

Başka detay ?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
merhaba öncelikle o sıcaklıktan kuracagın sistemi ayırman gerek
1.komprosör sart gaz sart antifiriz şart dış ünüte şart sıcak suyun antifirizin içinden dolaşması için ufak paslanmaz tank lazım hepsini birleştirirsen kafanda bişeyler olusur

Kaskad sistemi çıkış suyu sıcaklığının hassas kontrolü için önerdim.

dakikada 3 debinin değeri nedir ? metreküp mü ton mu kilo mu ? burdan cihaz kapasitesi çıkacak ,

Ancak , şunu göz önünde bulundurunuz chiller ler dizayn edilirken giriş çıkış sıcaklıkları 4-5 derece fark olarak hesaplanır. sizin istediğiniz çok yüksek bir sıcaklıktır bu nedenle kaskad birden fazla ünitenin seri bağlanması ile çözümü önermiştim.

Ancak cihazınızın kapasitesi 3 - 5 - 10 kw ise belki özel dizayn bir cihaz yapılabilir düşüncesindeyim. eşanjörde ona göre büyük seçilmeli. Bu sadece bir fikirdir. Üzerinde detaylı düşünmeden olur diyemiyorum.

kolay gelsin

Merhaba serkan bey
Saatte 3 ton debi

Nasıl bir cihaz önerirsiniz ?

Değerli arkadaşlar merhaba
Bir konı hakkında yardım ve taze fikirlere ihtiyacım var
Su sıcaklığı +55 derece gelen bir sistemde suyun sıcaklığını +15 dereceye düşürecek bir sistem yapmak istiyorum
Doneler şöyle
Dakikada 3 debi
Ortam sıcaklığı 50 derece
Su sıcaklığı +55 derece
İstenilen sıcaklık +15 derece
En ucuz en verimli sistem ne olabilir sizce ?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Q=m x c x Dt
Q= ısı yükü kalori
m= kütle gram
c= maddenin ısınma ısısı
Dt= sıcaklık farkı

Q=3000000 x 1 x 40 Q = 120 000 000 kalori / saat = 120 000 kcal/saat

Yani 3 ton suyu 55 dereceden 15 dereceye indirebilmek için 120 000 kcal / saatlik ısı almanız gerekiyor.

120 000 kcal/h = 139.53 kw soğutma kapasitesine sahip bir chiller 1 saatte 55 derecedeki suyu 15 dereceye indirir. Umarım hata yoktur kabaca kapasite hesabı bu şekilde. Size bir soğutma grubu lazım. Bu değer küçük bir değer değil.

Daha öncede söyledim chillerler su soğutucu cihazlar 55 derecedeki suyu alıp çıkışından hemen 15 dereceye düşürmez. Böyle bir cihaz bilmiyorum.

860 kcal = 1 kw

Q=m x c x Dt
Q= ısı yükü kalori
m= kütle gram
c= maddenin ısınma ısısı
Dt= sıcaklık farkı

Q=3000000 x 1 x 40 Q = 120 000 000 kalori / saat = 120 000 kcal/saat

Yani 3 ton suyu 55 dereceden 15 dereceye indirebilmek için 120 000 kcal / saatlik ısı almanız gerekiyor.

120 000 kcal/h = 139.53 kw soğutma kapasitesine sahip bir chiller 1 saatte 55 derecedeki suyu 15 dereceye indirir. Umarım hata yoktur kabaca kapasite hesabı bu şekilde. Size bir soğutma grubu lazım. Bu değer küçük bir değer değil.

Daha öncede söyledim chillerler su soğutucu cihazlar 55 derecedeki suyu alıp çıkışından hemen 15 dereceye düşürmez. Böyle bir cihaz bilmiyorum.

860 kcal = 1 kw

Serkan bey merhaba
Bu hesap 3 ton suyun stoklu olduğunu düşünürsek mi 3 ton suyu 1 saatte 15 dereceye indiriyor?

Bu bahsettiğiniz sistemin kabaca maliyeyi ne olur bilgi verebilirmisiniz?

Değerli arkadaşlar merhaba
Bir konı hakkında yardım ve taze fikirlere ihtiyacım var
Su sıcaklığı +55 derece gelen bir sistemde suyun sıcaklığını +15 dereceye düşürecek bir sistem yapmak istiyorum
Doneler şöyle
Dakikada 3 debi
Ortam sıcaklığı 50 derece
Su sıcaklığı +55 derece
İstenilen sıcaklık +15 derece
En ucuz en verimli sistem ne olabilir sizce ?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

dakikada 3 ton akacak su, hep 55 derece olarak sınırsız bir kaynaktan gelen su mu? yoksa döngüde olan ve kapasitesi belli olan bir su mu?

dakikada 3 ton akacak su, hep 55 derece olarak sınırsız bir kaynaktan gelen su mu? yoksa döngüde olan ve kapasitesi belli olan bir su mu?

50 ila 55 derece arası olan su

Bu çıkan 55 derece suyun sıcaklığını ısıtmaya ihtiyacı olan bir yere veya dış havaya aktarma imkanı var mı? kaç metreden ve nereden çıkıyor bu sıcak su?

Forum istatistikleri

Konular
128,244
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri