Tarife değerlendirme hk.

sdag

Üye
Arkadaslar merhaba, tek zamanlı tarıfe ıle çok zamanlı tarıfeyı kullanıp kıyaslıyan tecrubelerını aktarabılecek kimse var mı aramızda. Faturam tek zamanlı ve yuksek gelıyor, cok zmnlıya gecmelımıyım? Dıkkat etmene ragmen tek zamanlıya gore dezavantajlı mı? Bunlar takılıyor kafama

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu çok zamanlı tarifede prime time dedikleri milletin en çok kullanımı olduğu zamanı en pahalı yapmaları çok kötü.

Kendi kullanımınızı 22:00 dan sonraya ayarlayabilirseniz ve akşam 17:00 ile 22:00 arası kullanımınızı minimuma indirebilirseniz bu işi başarabilirsiniz.

Arkadaslar merhaba, tek zamanlı tarıfe ıle çok zamanlı tarıfeyı kullanıp kıyaslıyan tecrubelerını aktarabılecek kimse var mı aramızda. Faturam tek zamanlı ve yuksek gelıyor, cok zmnlıya gecmelımıyım? Dıkkat etmene ragmen tek zamanlıya gore dezavantajlı mı? Bunlar takılıyor kafama

Kullanım saatlerine dikkat edilirse %15-20 tasarruf sağlanabilir.

Saat 06.00 17.00 arası 0,89tl. 17.00 22.00 arası 1.19tl. 22.00 06.00 arası 0,5tl. Tek zamanlı 0,79tl.. hesap kıtabına zaman ayırmadım ama tek zmnlı bı mantıklı geldı. Gece yarısı en fazla bır camasır bır bulasık calıstırır uyurum ama 1. Ve 2. Zaman aralığından cok bı kısım yapabılecegımı sanmıyorum fark olmuyacak gıbı. Aynı degerlerde bı ucret gelcek gıbı..
sonuç: elektrık pahalandı

Artı olarak güncel saat ile elk saatinin zamanını kontrol ettiniz mi?

Bunu birkaç sene önce anlatmıştım. Saatin - sayacın içindeki zaman fabrikadan gelmesine rağmen güncel değildi. Şu anki oturduğum evde zamanında tesisat çekildi saat kaydettirildi bağlandı, böyle bir şeyin mümkün olmasına aklıma gelmemişti dolayısıyla satın aldığımda kontrol etmedim. Kim bakar kontrol eder zaten?! Fakat sizin gibi tasarruf yapmaya karar verdiğimde sayaçtaki saatin farklı olduğunu gördüm garanti süresi de çoktan geçtiğinden yapacak birşey de gelmiyordu elden. Yani siz ola ki bu zaman dilimlerine göre tasarruf yapayım diye kalkışacaksınız fakat aradaki zaman farkından dolayı hesabınız şaşacak. Sayaç sizin saatlere göre değil kendi saatine göre davranacak kaydedecek ...

Düğmesine basarak zaman ekranından kontrol edebilirsiniz. Bilginiz olduğunu varsaydım @sdag önceki mesajımda.

Bunu birkaç sene önce anlatmıştım. Saatin - sayacın içindeki zaman fabrikadan gelmesine rağmen güncel değildi. Şu anki oturduğum evde zamanında tesisat çekildi saat kaydettirildi bağlandı, böyle bir şeyin mümkün olmasına aklıma gelmemişti dolayısıyla satın aldığımda kontrol etmedim. Kim bakar kontrol eder zaten?! Fakat sizin gibi tasarruf yapmaya karar verdiğimde sayaçtaki saatin farklı olduğunu gördüm garanti süresi de çoktan geçtiğinden yapacak birşey de gelmiyordu elden. Yani siz ola ki bu zaman dilimlerine göre tasarruf yapayım diye kalkışacaksınız fakat aradaki zaman farkından dolayı hesabınız şaşacak. Sayaç sizin saatlere göre değil kendi saatine göre davranacak kaydedecek ...

Düğmesine basarak zaman ekranından kontrol edebilirsiniz. Bilginiz olduğunu varsaydım @sdag önceki mesajımda.
Hm tmm demek ıstedıgınızı anladım. Mantıklı. Ama bn tek zmnlı da devam etcem gıbı, cok zmnlının krıterlerıne bakınca cok da mantıklı gelmedı normal bır mesken ıcın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri