Tb6560 3 eksen

20150512_145158-jpg.23361

acaba siviç ayarlarını böylemi yapmam lazım bir soorun olurmu motorlar nema 23 6 kablolu birde bu kablorın hangileri baglamacan yanlış baglamış ola bilirmiyim
B- mavi
B+ kırmızı
A- yesil
A+ siyah
olarak bagladım

ogkMQX.jpg

Bu ayarları dene .motor uçlarını bulman için ,ölçmen gerekecek ,motor kitlediğine göre doğru bağlanmiştır.ölçü aleti olmadan bulman için boşta motorun hangi kabloların birbirine bağlandığında.motoru dönmesi zorlanıyorsa. o kabloları.A- A+ uçlarına bağlayabilirsin.Fakat sana önerim forumda motor bağlantıları ile ilgili onlarca bilgi anlatıldı.Üşenmeyip araştırma yapılırsa daha pek çok bilgiyide öğrenmiş olursun

Yukardaki çalışmazsa birde bunu dene.gene çalışmazsa kartın üzerindeki numaradan googleden pdf dosyası ara

XYzX63.jpg
66zXN0.jpg

abi denedim yine döndüremedim lütfen birinizle iletişime geçsek bir yardımcı olsa çok sevinirim çok para verdim buna haba olsun istemiyorum
507 136 17 15

windows 7 32 bit

abi kabloları ölçtüm motorda 6 kablo var

mavi
sarı
kırmızı
yeşil
beyaz
siyah

sarı ve beyaz ortak uç iptal ettim geri kalan 4 kabloyu

B- mavi
B+kırmızı
A- yeşil
A+ siyah

olarak karta bakladım port kablosunu pc ye takıp karta eneji verdigimde kart üzerinde 2 yeşil 3 kırmızı ışık yanıyor motorlar kitliyor port pim ayarlarınıda yaptım ama bir türlü motorlar kıpırdamadı

Mach3 ü kaldır tekrar kur.varsa başka bilgisayarda dene windows xp işletim sistemi olsun.
Hangi şehirdesin.?

mersin den abi biraz önce kartın yanında verilen cd deki mach 3 ü pc den kaldırdım netten indirdigim mach 3 ü kurdum cd dekinde g code yi yükleyince kordinatlara ilerlemiyordu şimdi ilerliyo ama motorlar da hareket yok olacak gibi bir aşamayı halletik galiba :)

2008'de bütün bağlantıları kontrol ettim bütün mach3 ayarlarını baştan yaptım.. herşeyi tam yapmama rağmen bir türlü hareket veremedim. sonra sil baştan herşeyi tekrardan yaptım sonra yine tekrardan.. en son yaklaşık 6. tekrarımdan sonra çalıştı.. ne değişitirdim ne yaptım bilmiyorum ama 6 kere aynı şeyi yapmama rağmen 6.da düzelmişti.. sanırım arap atı gibi çalışıyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,422
Kullanıcılar
450,338
Son üye
0YLUM
Geri