TEİAŞ VE elektrik dağıtım şirketlerinin sorumluluk sınırı.

Ali_Rıza

Katılımcı Üye
Merhabalar;
TEİAŞ ve elektrik dağıtım şirketlerinin (örneğin Boğaziçi EDAŞ) sorumluluk sınırı neresidir.

Mesela indirici merkezden sonrası dağıtım şirketlerinin, öncesi TEİAŞ'ın gibi bir sınır varmıdır?

İlgilenenlere teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tedaş'ın sorumluluk alanı alıcı(abone)nın sayacının girişine kadardır. Ama bu genellikle uyulmayan bir olay tedaş personeli kofreye kadar ilgileniyor

Yanlış bilmiyorsam Bina girişine yani kofre ye kadar sorumlulukları var TEDAŞ ların.

TEDAŞ (türkiye elektrik dağıtım anonim şirketi) 21 bölgesel dağıtım şirketine ayrılmış durumdaydı. bu bölgelerin bir kısmı özelleşdi. yani işletme hakkı özel şirketlere devredilmiş oldu.(başkent EDAŞ,Meram EDAŞ, menderes EDAŞ gibi) Özellştirilmiş bölgelerde sorumluluk tabiki özel şirkelerin. ama genel anlamda elektrik dağıtım şirketlerinin sorumluluk alanı TEİAŞ(TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM ANONİM ŞİRKETİ) 'ın trafo merkezinden başlayıp abonenin sayacının mühürlü kısmına kadardır.tabii sistemde özel TR'li müşteri varsa, ilk bağlantı noktasından sonrasının sorumluluğu o şahsa yada tüzel kişiye aittir.

TEDAŞ (türkiye elektrik dağıtım anonim şirketi) 21 bölgesel dağıtım şirketine ayrılmış durumdaydı. bu bölgelerin bir kısmı özelleşdi. yani işletme hakkı özel şirketlere devredilmiş oldu.(başkent EDAŞ,Meram EDAŞ, menderes EDAŞ gibi) Özellştirilmiş bölgelerde sorumluluk tabiki özel şirkelerin. ama genel anlamda elektrik dağıtım şirketlerinin sorumluluk alanı TEİAŞ(TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM ANONİM ŞİRKETİ) 'ın trafo merkezinden başlayıp abonenin sayacının mühürlü kısmına kadardır.tabii sistemde özel TR'li müşteri varsa, ilk bağlantı noktasından sonrasının sorumluluğu o şahsa yada tüzel kişiye aittir.

Teşekkür ederim.
Benim TEDAŞ yazdığım yerler TEİAŞ olarak değişmeliymiş. :) O zaman sorumu şöyle değişirmek lazım. TEİAŞ ile ...EDAŞ ın sorumluluk alanlarının sınırı neresidir? İndirici merkezler (TM'ler) TEİAŞ'a mı ait yoksa ...EDAŞ'a mı?

Son düzenleme:
TEİAŞ 'a ait indirici merkezlerden sonraki kablo veya HH ile yapılan ( 154 /34,5-31,5-15-6,3 kv ) çıkışların tamamı, Elektrik Dağıtım Şirketleri sorumluluğundadır.

benim sorumda benzer olacak;

apartman sayaçlarında sorumluluk elektrik sayacına kadar dağıtım şirketinde olup elektrik sayacından sonraki kısım ilgili aboneye mı aittir?

Forum istatistikleri

Konular
128,512
Kullanıcılar
450,507
Son üye
avtufegi

Yeni konular

Geri