tedaşla papaz olduk yardımlarınızı bekliyorum

cillop2006

Üye
arkadaşlar bundan 9 ay önce bir bina tamamladım ancak müşteriler iskanlarını alamamalarına rağmen binaya girdiler bizde bunlara şantiyeden elektrik verdik ancak içlerinden biri bize haber vermeden kendi sayaç sigortasını kaldırıp binaya girmiş aradan 2 ay sonra iskanlar alındı ben tekrar sayaçları aktif hale getirirken (şantiyeden beslenirken sayaçlar kısa devreydi yazmıyordu yani)birde baktım 8 numaralı dasirede endex var bütün apartman taşındı 2 numaralı daire taşınmadığı için sayaçların yerini değiştirip tedaştaki arkadaşı aradım endex olduğunu oda hallderiz obone olmaya geldiğinde ben onu sayaçta gözüken endexten başlatırım dedi 2 numaralı dairede geçen abone olmuş bizim arkadaşta unutmuş 0 dan başlatmış adam evde 1 saat bile oturmadan fatura baya kabarık bi şekilde gelmiş tedaştaki arkadaşta unuttum deyip geçiştiriyor yardımcı olmak istesede şimdi müşteri faturayı ödese ona ben ödesem bana yazık aklına bi fikir gelen yada başına gelen varsa lütfen yardımmm

direk tedaş müşteri hizmetlerinde bi şef bul derdini anlat sonuçta bunlarda halden anlar çözüm bulacaklarına eminim şef olmazsa müdüre çık abone nin kısa zamanda bu kadar enerji harcamadığını onlarda bilir olmadı en son fatura çıkınca itiraz edip ikinci üçüncü faturada ortalama fatura çıkar iyi çalışmalar

Abonesi olmayan iskan sayaç takılı veya değil, yazıyor veya yazmıyor kaçak muamelesi görür. Şahsıma böyle bir işlem yapıldı hem 6 aylık elektrik parasını ödedim hemde cezayı ödedim. Burada çıkar yol geçmişe ait bir düzeltmeyi asla tedaş yapmayacaktır. Bu hukuksal anlamda büyük külfetler getirir. Dava açsanız bile emsal teşkil etmeyecektir. Maalesef sizde bir düzeltme olması söz konusu olmayacaktır ve yargı yolu açık fakat sonuç alma hemen hemen hiç gözükmemektedir. Bir an önce gerekli abone işlemlerini bitirin ve işinize bakmanızı tavsiye ederim.

Burada aboneler haksız gözüküyor kafalarına göre iş yaparlarsa sonuçlarınada katlanırlar...

Saygılar...

arkadaşın şef ise ancak yardım edebilir. yok değilse geçmiş olsun..ben de fatura işi yapıyorum. bir ay faturada yalnışlık olduğunu gördüm ve kendim gidip endekslere göz attım. gerçektende sayaçta sıkıntı vardı. durumu haber verdim ve sayaçı yenilettim. faturasını da doğru olduğuna inandığım endeksleri işledim. aylık faturasında bir oynama olmadı. durumu farketmeseydim 10 kat 3500 olan fatura 35000 olacaktı

seagate Abonesi olmayan iskan sayaç takılı veya değil, yazıyor veya yazmıyor kaçak muamelesi görür. biraz yanlış bence kaçak değil ama usulsüz olarak görülür bunada çok bişey olmaz sonuçta kaçak olarak yani faturasız olarak kullanım kaçak olarak işlem görür

oncesinde fatura cikmadigindan vede ilk aboneliklerde vede kurum sayac takarken hep sifir sayac kullaniyor sistem bu sekilde yani eskisi gibi kullanilmis sayac hicbir sekilde kullanilmiyor. Ayrica bir fatura duzeltttiginizde bu bilgi direkt ankara daki sistemdede ayri olarak gozukur yani bu faturayi bu sekilde duzeltme olayina kimse girmez.Arkadasiniz sizi yanlis yonlendirmis bu hata duzeltilemez en iyisi faturayi odemeniz.Cunku daha sonra faiziydi avukat parasiydi derken astari yuzunden pahaliya gelir.

Gecmis olsun ama hata senin niye saati yer degistiriyorsun birak oldugu gibi kalsin veya saati sok yenisini taksaydin bunda yanlis birsey yok zaten santiye elektriginden aliyor ve daha sozlesmeler yapilmamis ben olsam saati soker atarim
Basima gelen x5 saati soktuler abone kapama yapiyor ama kapak acik alarmi veriyor labrotuara gitti sonuc ceza yedi musteri itiraz bosuna kime ne anlatacan adam faturayi cikarmis almadan birakirmi.

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,266
Son üye
Ggungorur

Yeni konular

Geri