Teraziden RS-232 Çıkışından Bilgi Aktarmı

moonchild

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bir projede Mettler Toledo WMHA32 model terazinin rs232 çıkışından s7-300'e mpi üzerinden kilogram bilgisi lamak istiyorum. Cihazla ilgili adam gibi bir döküman bulamadım. Bu tür terazilerde rs232 üzerinden ne tür bilgi çıkışı olmaktadır. Direk olarak sürekli hexadecimal bir değer mi verirler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
wmha32 diye bi model bulamadım o yüzden inceleyemedim. ya çok eski yada modeli yanlış yazmışsın. cihazda rs232 harici analog çıkış yok mu? rs232 çıkışı ve mpi arası haberleştirme imkansız. s7-300 plc'ler için rs232 cp modülleri var yalnız bunlarla da çok uğraşırsın. eğer mettler toledo cihazda rs232den başka çıkış yoksa bence onu kullanma başka cihaz ayarla çünkü uğraştığına değmez. onu ilerde pc ye bağlayarak kullanabilirsin.

ya sürekli ascii kg değeri verir veya sen bir kod gönderirsin cevap döner

tahminim sadece karşılık olarak kod alışveriş soru cevap şeklinde olur bu tür cihazlarda sanmıyorum detaylı bir bilgi verebilsin.Toledo XP205 modelinde istediğin çıkışı alabileceğinde eminim

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,157
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri