Termosifon tavsiyesinde bulunur musunuz?

Kainat

Üye
Merhabalar,
Isıtıcılar bölümünde konuyu açacaktım fakat, arıza vs. olmadığı için, bu bölüme açmayı uygun gördüm;umarım yanlış yere açmıyorumdur.

Eski bir termosifon var, ekmeğini yemiş artık:) kazandan su geliyor, bende yeni bir termosifon satın almak istiyorum, fakat kafam karıştı titanyum iyi değil deniliyor ama baktığım termosifonlar hep titanyum,baktığım eca termosifon modeli bile titanyum.

Neyse fazla uzatmayım ben Baymak, Ariston arasında kaldım, sizin tavsiyeniz hatta şu markayı al derseniz müteşekkir kalırım.

Teşekkürler.

Su ısıtma sistemlerinde tercih sıralamama termosifon hiç bir zaman girmez. Çünkü ekonomik değildir, çünkü arıza çıkarırlar, çünkü kazan cidarı ve rezistansı zamanla kireç+çamur tabakası kaplar, çünkü fazla yer kaplar, çünkü elektrikle çalışır riski vardır, çünkü........

Tavsiyem gazlı Şofben bacalı ve hermetik tipleri mevcut. Marka tavsiyem Demirdöküm.

Su ısıtma sistemlerinde tercih sıralamama termosifon hiç bir zaman girmez. Çünkü ekonomik değildir, çünkü arıza çıkarırlar, çünkü kazan cidarı ve rezistansı zamanla kireç+çamur tabakası kaplar, çünkü fazla yer kaplar, çünkü elektrikle çalışır riski vardır, çünkü........

Tavsiyem gazlı Şofben bacalı ve hermetik tipleri mevcut. Marka tavsiyem Demirdöküm.

Alakanız için teşekkür ederim öncelikle,

Bende şofben(gazlı) ya da anında ısıtan elektrikli olanlara bakacaktım, dediğiniz gibi hem yer kaplamıyor, hemde anında ısıtıyor. Forumlara bakınca kafam karıştı. Bu ısıtıcıyı yazlık için düşünüyorum, kışlıkta eski bir şofben var tüplü anında ısıtıyor, 20 yıllık vardır fakat artık tüplü model yasaklandı sanırım. Bulunduğum yerde doğalgaz yok maalesef, banyoda bacada yok her ne hikmetse sadece havalandırma penceresi var o kadar. Sizin tavsiyenizdeki şofbenler tüple kullanılıyor mu acaba? Bir aparat takılıp tüple kullanılıyor diye duydum, doğru mu?
Sağ olun.

ani ısıtıcılar bana göre sağlıklı değil çok zoraki kalırsanız mutlaka topraklamasız çalıştırmayın.

Tüplü şofben kullanabilirsiniz, şofbeni banyo dışında bir yere monte edebilirsiniz, ayrıca tüp için gaz dedektörü kullanın.

ani ısıtıcılar bana göre sağlıklı değil çok zoraki kalırsanız mutlaka topraklamasız çalıştırmayın.
Teşekkür ederim öncelikle alakanız için,
Şu anda 65 lt. Demirdöküm'ün üretmiş olduğu, Arçelik marka termosifon var, sanırım buda 20 yıllık var. Topraklama var fakat kablo 3x1.5 ani ısıtıcının çekeceği akıma dayanmaz, birde çok yakar sanırım:Biri 2000 diğeri 7000w.Sayın YaşlıUzman'ın tavsiye şofbenlerde pahalı sanırım, ne yapacağımı bilemiyorum.

Tüplü şofben kullanabilirsiniz, şofbeni banyo dışında bir yere monte edebilirsiniz, ayrıca tüp için gaz dedektörü kullanın.
Baca yok fakat, kışlıkta mevcut ama yazlıkta yok maalesef, hangi akla hizmetse baca yapmamışlar. Pencereden çıkış yapılır mı acaba? Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri