Tia Portal Motor sürücüleri görünmüyor ?

Herkese selamun aleyküm Değerli ustalarım yine ben yine sorularım ve sizlerleyim :D

Şimdi Sorumun ilk etabı aşağıdaki resimde kırmızı kare çizdim o karenin olduğu yerde motor hız kontrol cihazlarının da olduğunu gördüm bir başkasının bilgisayarında ama benim bilgisayarımda çıkmıyor ;)

Tahminimce mutlaka tia portal a tanıtılan bir sürücü kütüphane dosyası var hatta bir yada birden fazla dosyadır muhtemelen çünki bir çok sürücü marka ve modelini içeriyor ;)

Ben bu çizdiğim alanda motor hız kontrol cihazlarını nasıl gösterebilirim ve bu alanda o cihazları gösterebilmem için gerekli olan şey kütüphane dosyası mıdır yoksa farklı bir durum mu var ?

Pop9A6.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu siemens ile alakalı birşey mi yada tam adı bu mu nerde bulurum bi fikriniz var mı acaba ustam ?

Ben bugün indirip kurdum siemens sitesinde var oradan indirdim...

Usta ben neden bulamıyorum bunu ya :D Site kuralları gereği yasak ama özelden falan bir link atma durumunuz var mı acaba ?

Siemens support sitesine üye olmanız gerekiyor. Daha sonra sıkıntı olmadan indirebilirsiniz...

Forum istatistikleri

Konular
128,240
Kullanıcılar
450,049
Son üye
elm3ss

Yeni konular

Geri