Torna tavsiyesi

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Kullandığım Proxxon PD230 tornayı çok seviyorum. Çok keyifli. Çok hassas ve motoru çok güçlü. En düşük hızda bile çeliği takılmadan kesebiliyorum.

Memnun olmadığım tarafı ise çalışma alanının küçük olması. Aynası 80-100mm ve ayna deliği sadece 10mm.

En azından 16mm vidalı mili işleyebileceğim bir torna almayı düşünüyorum. Yani ayna deliği 20mm civarında olmalı. Kızım doğacak bu yüzden çok fazla para ayıramayacağım. Yani hesaplı ama beni üzmeyecek bir torna almak istiyorum.

Hangi ürünleri tavsiye edersiniz? Ben mesela bolca Optimum görüyorum internet mağazalarında. Alman şirketi ama makineleri Çin sanırım. Kalitelerini hiç bilmiyorum. Kullanmış olan var mı aramızda?

Kendimiz yapsak Abicim..kızak araba mil taret senin küçük güçlü motorlar filan ;)

SM-N9000Q

Cnc yapmaya benzemez yahu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Bilmem abicim sadece aklıma geldi..bi taş attım bakalım neler çıkacak :)

SM-N9000Q

Hmm bende optimum D210x400 var. ikinci el olarak 1300 tlye aldim simdi vfd ekledim. ben cok memnunum.gerci bilgim tecrubem cok az toplamda 1-2 saat calismistir. Zaman bulamadigim icin ilgilenememistim yakin zaman hizli degistirme aparati ekledim ,simdi ayarlarini hizalama vs yapmaya basladim. Urun cin uretimi optimum ve quantum markalariyla gorebilirsiniz.

torna degilde cncye 4.eksen eklenebilir (rotary axis)

Cıks. Hiç bir zaman tornanın yerini tutmaz.

Gumush senin tornanın fener mili iç çapı kaç mm? Yani kaç mm kalınlığında parçaları içeri sokabiliyorsun?

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,121
Son üye
feritdogan71

Yeni konular

Geri